15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка

Спонзорирани линкови

Од нападни реклами на адвокати до поштенски сандачиња како од филмовите во дворовите… Американците за овие работи сметаат дека се сосема нормални, но дел од нив на вас сигурно ќе ви изгледаат чудно.

Кои работи се типични за Американците:

– Верверички! Нив ги има насекаде во Америка, додека ние се радуваме кога ретко ќе видиме една или две во градскиот парк.

– Адвокатите се рекламираат неверојатно нападно. Од билборди до реклами на телевизија, ги има насекаде.

– Насекаде го имаат поставено американското знаме. Навистина си го сакаат.

– На забавите задолжително имаат пластични црвени чашки за пијалаци. Како да им станаа заштитен знак.

– Во дворовите на американските куќи има поштенски сандачиња, како на филмовите.

– На телевизија кружат тон реклами за лекарства, од антидепресиви до оние што одат само на рецепт.

– Улиците и паркинзите им се огромни.

– Во некои места во Америка нормално е да им се насмеете и да им кажете „здраво“ на луѓе кои не ги познавате, па дури и да ги прашате како се.

– На вечера во ресторан келнерите постојано доаѓаат и прашуваат дали е сè во ред, дали ви е потребно уште нешто.

– Порциите, без разлика дали се тестенини или место, се гигантски.

– Насекаде имаат клима уреди, наместени на многу ниски температури.

– Голем дел од Американците задолжително чуваат шишенца со разни таблети при рака.

– Кај и да одите треба да извозите километри и километри.

– Имаат по десетици вкусови од секој производ.

– Опседнати се со ледено студена вода, па ставаат коцки мраз дури и во зима.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Новогодишни анимирани филмови кои ќе ви го стоплат срцето овие празници
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Интервју со Д-р Ангелчо Андоновски: Каква е состојбата со морбилите и како детската болница „Козле“ се справува со нив?
Отворено со Д-р. спец Ангелчо Андоновски
„Купи насмевка“ ги изненади децата од ,,11 Октомври“ и „Козле“.
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Направи сам: 9 идеи за новогодишни украси
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Одвојте време за работите кои ги сакате: Новогодишно видео кое ќе ви го стопи срцето
7 идеи како да ги искористите сијаличките во домот за да изгледа како новогодишна бајка
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford