Нова сезона на најопасниот лов што некогаш сте го виделе на Дискавери

Спонзорирани линкови

Њупорт во државата Орегон е еден од последните рибарски гратчиња, сместен на работ на озлогласниот и див залив наречен „Пацифички гробишта”, кој пак се протега од Орегон до Британска Колумбија.

Во Њупорт, веќе со генерации рибарите кои се занимаваат со лов на ракови, заедно со своите семејства, жртвуваат сè што имаат, за да можат да живеат исклучиво од морето. Илјадници бродови и животи се изгубени во борбата со најсмртоносното комерцијално рибарење на светот. На брегот на Орегон, морето е полно со живот, но изобилува и со лавиринти од песочни наноси и силни струи.

Серијалот „ Deadliest Catch: Dungeon Cove” не носи на палубите на бродовите кои пловат во тој дел на бурното море со непредвидливи временски услови. Најсмртоносната сезона досега го истражува и животот на оние кои ги чекаат нивните најблиски да се вратат дома. Секоја година немирното море усмртува рибари, но семејствата од Њупорт живеат со тој товар и желбата да ја зачуваат историјата и да го одржат градот во живот.

Проследете ја секоја нова епизода на Дискавери каналот секој вторник.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Екслузивно со Стеван Стеванович: Неоткриени детали од прославата на РК Вардар но и од приватниот живот
Новогодишни анимирани филмови кои ќе ви го стоплат срцето овие празници
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Интервју со Д-р Ангелчо Андоновски: Каква е состојбата со морбилите и како детската болница „Козле“ се справува со нив?
Отворено со Д-р. спец Ангелчо Андоновски
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Направи сам: 9 идеи за новогодишни украси
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Одвојте време за работите кои ги сакате: Новогодишно видео кое ќе ви го стопи срцето
7 идеи како да ги искористите сијаличките во домот за да изгледа како новогодишна бајка
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford