Пол Бетани – ѕвезда на серијалот „Манифесто” на Дискавери

Спонзорирани линкови

Пол Бетани е првиот службено потврден член на актерската постава на долго очекуваниот серијал на Дискавери каналот – МАНИФЕСТО, чие прикажување е предвидено за следната година.

За продукцијата се задолжени Lionsgate и Tigger Street Productions, а серијалот ќе ни покаже како ФБИ го разоткрива Тед Кацински (Пол Бетани), познатиот озлогласен криминален светски мозок или попознат како „Унабомбер”. Ова во исто време ова претставува и прва главна улога за Бетани за американска телевизија.

Пол Бетани на публиката и е познат по улогите во „Gangster No. 1″, „Captain America: Civil War”, „A Beautiful Mind”, „Master and Commander: The Far Side of the World”, „Dogville” , „Wimbledon” и „The Da Vinci Code”. Неговиот глас го препознаваме и во фимовите на Марвел меѓу кои и два дела на „Iron Man” , „Avengers” и „Avengers: Age of Ultron”. Во моментов Бетани го снима филмот „Journey’s End” .
Продуцентите на серијалот МАНИФЕСТО се Кевин Спејси и Дана Брунети за Trigger Street, а сценариото го потпишува Ендру Содроски („Holland, Michigan”). Извршен продуцент е наградениот со Еми награда Грег Јетејнс („Quarry”, „Banshee”).

Серијалот е дел од одбраните играни сценарија кои ќе го збогатат Дискавери под водство на Рич Рос, претседател на групацијата Дискавери, Анимал Планет и Сајанс каналот. Рос го ангажира и продуцентот Џон Голдвејн, кој беше продуцент на мини серијалот „Харли и Дејвидсонови” кој резултираше со повеќе 4,4 милиони гледачи на Дискавери во септември, а со тоа стана најгледана мини серија која се прикажува на кабелска телевизија во последните 3 години.

МАНИФЕСТО ќе ни открие како Џим „Фитц” Фитцџералд ги предизвикал познатите начини на собирање на податоци со својот радикален пристап. Фитцџералд се занимавал со профилирање на луѓе, но неговиот фокус кон лингвистиката станува витален дел за решавање на случајот. Тој бил уверен дека клучот за откривањето на вистинскиот идентитет на Унибомберот се наоѓа во неговиот манифест, односно деталните записи на Кацински.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Екслузивно со Стеван Стеванович: Неоткриени детали од прославата на РК Вардар но и од приватниот живот
Новогодишни анимирани филмови кои ќе ви го стоплат срцето овие празници
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Интервју со Д-р Ангелчо Андоновски: Каква е состојбата со морбилите и како детската болница „Козле“ се справува со нив?
Отворено со Д-р. спец Ангелчо Андоновски
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Направи сам: 9 идеи за новогодишни украси
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Одвојте време за работите кои ги сакате: Новогодишно видео кое ќе ви го стопи срцето
7 идеи како да ги искористите сијаличките во домот за да изгледа како новогодишна бајка
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford