Златна треска ги тресе гледачите на Дискавери

Спонзорирани линкови

Металот кој не фасцинира со децении, симбол на раскошот и моќта. Затоа не е чудно што серијалот „Јагма за злато” е најгледаниот серијал на Дискавери каналот. Новата, седма сезона по ред започнува со почетокот на годината, односно од 2 јануари во 22 часот.

Со доаѓањето на зимата во Клондајк, рударите во новата сезона ќе преземат уште поголеми ризици со надеж дека ќе пронајдат повеќе злато. Но, секој ризик не носи добивка. Потрагата по злато е тешка работа каде секој погрешен чекор може да ве чини милиони.

Младиот Паркер Шнабел, се враќа по рекордната златна сезона. Тажен почеток е тоа за Паркер по загубата на саканиот дедо и ментор Џон Шнабел. Водството на Паркер ќе биде ставено на тест додека се справува со многуте промени во животот. Во Клондајк му се придружува и новата девојка- Ешли и Паркер очекува сезона како никогаш досега. Се решава и на голема инвестиција од во историјата на својата работа и нарачува 600 илјади долари вредна машина за премивање на рудата направена по нарачка. Ќе биде ли ова доволно да го победи најголемиот ривал Тод Хофман?

Во меѓувреме и Тод Хофман презема ризик и ја сели работата од Клондајк во Орегон. Тод потрагата по злато ја продолжува во рудникот Хај Бар кој се наоѓа високо во планините. Во новата сезона Тод си поставува амбициозна цел да ископа 142 кг злато или 57 кг повеќе од било кога што ископал. Но, со првите резултати кои се далеку под очекувањата, Тод започнува да се прашува дали направил голема грешка. Ќе го означи ли оваа сезона крајот на Хофман и неговиот тим.

Легендарниот рудар на Клондајк- Тони Битс, познат по прекарот „The Viking”, вложува 2 милиони долари во нов багер, двојно поголем од првиот. Минатата година луѓето мислеа дека полудел вложувајќи во неговиот прв багер, но сега Тони се надева дека ќе го постигне невозможното.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Екслузивно со Стеван Стеванович: Неоткриени детали од прославата на РК Вардар но и од приватниот живот
Новогодишни анимирани филмови кои ќе ви го стоплат срцето овие празници
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Интервју со Д-р Ангелчо Андоновски: Каква е состојбата со морбилите и како детската болница „Козле“ се справува со нив?
Отворено со Д-р. спец Ангелчо Андоновски
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Направи сам: 9 идеи за новогодишни украси
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Одвојте време за работите кои ги сакате: Новогодишно видео кое ќе ви го стопи срцето
7 идеи како да ги искористите сијаличките во домот за да изгледа како новогодишна бајка
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford