• -3°C
  Берово
 • -3°C
  Битола
 • 1°C
  Валандово
 • -1°C
  Велес
 • -2°C
  Виница
 • 4°C
  Гевгелија
 • -3°C
  Гостивар
 • -3°C
  Дебар
 • 0°C
  Д. Капија
 • -4°C
  Д. Хисар
 • 0°C
  Делчево
 • 0°C
  Дојран
 • 1°C
  Кавадарци
 • -3°C
  Кичево
 • -2°C
  Кочани
 • 0°C
  Кратово
 • -5°C
  Крушево
 • -1°C
  Кр. Паланка
 • -1°C
  Куманово
 • 1°C
  Неготино
 • -2°C
  М. Каменица
 • -3°C
  М. Брод
 • -1°C
  Охрид
 • -3°C
  Пехчево
 • -4°C
  Прилеп
 • -1°C
  Пробиштип
 • -2°C
  Радовиш
 • -4°C
  Ресен
 • -1°C
  Св. Николе
 • -2°C
  Скопје
 • -3°C
  Струга
 • 0°C
  Струмица
 • -4°C
  Тетово
 • -1°C
  Штип

Тамара Ангеловска промовираше нова песна и видеозапис

Спонзорирани линкови

Вчеравечер (вторник, 20-ти декември) младата талентирана македонска пејачка Тамара Ангеловска со промоција во ресторанот „Фитнес Хаус“ во Скопје ја промовираше својата втора песна по ред насловена како „Не можам без тебе“ со видеозапис во продукција на Џубокс Видео.

Промоцијата со честитка за 18-тиот роденден на Тамара ја отвори радио и ТВ водителот Ване Маркоски. Композицијата „Не можам без тебе“ е песна со модерен светски призвук во друм и бас стил, а е авторско дело на добро познатиот Иле Спасев (музика и ангажман) и Даниела Хаџи-Тоневска (текст). Во видеозаписот кој е во режија на Џулиани и Jukebox Video, Тамара се појавува во провокативно издание облечена во парчиња од најновата колекција на брендот Зара, а за шминката и фризурата се погрижија Елена Андовска и Анита Ристеска. Покрај Тамара, во видео приказната се појавува и познатиот модел Дејан Велевски.

– Многу сум среќна што ве гледам во овој број, сакам да се заблагодарам на целиот тим кој неуморно работеше со мене овие денови за на крај да бидеме подготвени да го промовираме новиот видеозапис. Сакав нешто поразлично, се надевам дека и вас ќе ви се допадне, кажа Тамара на промоцијата.

Тамара е родена на 20-ти декември 1998-ма година во Скопје, а наредната година ќе матурира на отсек Теоретичар со облигат флејта при средното музичко училиште „Илија Николовски Луј“. Зад себе Тамара има голем број освоени награди ширум светот. На домашен терен со својата прва студиска песна освои награда за најдобра дебитант при годинешниот „Охрид фест“, но и прво место на „Езерски бисери“. Надвор од Македонија, во силна конкуренција од повеќе од 250 пејачи освои Гранд При во Анталија, Турција, потоа Хаифа, Израел прво место, во Москва, Русија трето место, и Минск, Белорусија второ место.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Таа е најубавата Србинка: Заводливата манекенка се соблече и ги покажа своите атрибути!
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Нова група, нова надеж, една цел – да се купи насмевка онаму каде што е најпотребно
Што му прави 10 дена одмор на море на вашето тело?
Здрави навики кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од вишокот килограми
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка
Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Што ги прави и возрасните деца?
Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford