Motorola го претстави Keylink

Спонзорирани линкови

Motorola денес претстави производ наменет за оние корисници кои што често им се случува да не можат да се сетат каде ги имаат оставено своите клучеви или мобилниот телефон.

Се работи за мал уред кој што се поврзува со вашиот мобилен телефон преку Bluetooth, а може да се постави на вашите клучеви како привезок. Со поврзувањето со мобилниот телефон за кој што доаѓа соодветна апликација, можете да ги наоѓате уредите на растојание до 30 метри. Апликацијата е достапна за корисниците на двете најкористени платформи, односно Android и iOS.

Начинот на кој што функционира овој уред е едноставен и сигурно веќе ви е јасно. Доколку мобилниот телефон не можете да го најдете, притискате на копчето на уредот и телефонот почнува да ѕвони и обратно, доколку не можете да ги најдете вашите клучеви преку апликацијата можете да вклучите звук кој што треба да ви помогне да ги лоцирате, со надеж дека сепак ги имате изгубено во вашиот дом, а не некаде надвор.

Уште една интересна можност која што ја нуди овој уред е користењето како Smart Lock уред за вашиот телефон доколку работи на најновата верзија од Android, односно Android 5.0 Lollipop. Оваа функција ви овозможува телефонот секогаш да е отклучен кога се наоѓа во близина на некој уред кој што го имате поврзано и назначено како сигурен уред. Се мисли за отклучување на уредот доколку имате наместено тој да се заклучува со шифра, отисок од прст или некој друг начин, односно не се мисли на обично отклучување кое што се прави со повлекување на прстот.

Motorola Keylink ќе се продава по цена од 25 долари, но сега за сега не може да се нарача во нашата земја преку официјалната страна.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Екслузивно со Стеван Стеванович: Неоткриени детали од прославата на РК Вардар но и од приватниот живот
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Интервју со Д-р Ангелчо Андоновски: Каква е состојбата со морбилите и како детската болница „Козле“ се справува со нив?
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford