Со овој гаџет нема никогаш да ги изгубите вашите клучеви

Спонзорирани линкови

Chipolo приврзокот е гаџет кој едноставно можете да го закачите на клучевите од станот или на некој друг предмет. Доколку не можете да се сетите каде сте оставиле некој предмет, Chipolo ќе го лоцира со помош на апликација.

Дневно во просек се губат по 10 минути во барање на клучевите, паричникот, телефонот итн. Решението е Chipolo – мал елегантен приврзок кој ќе ви помогне да ги лоцирате, а корисен е и кога ги шетате вашите миленици.

Chipolo приврзокот едноставно закачете го на клучевите на пример и поврзете го со паметен телефон преку Bluetooth. Доколку не можете да се сетите каде сте ги оставиле клучевите, побарајте ги преку мобилната апликација за Android или iOS која ќе го лоцира Chipolo на оддалеченост до 60 метри.

Доколку клучевите се надвор од тој домет, апликацијата ќе прикажи мапа со локацијата на која Chipolo се наоѓал последен пат. Ако ви се случи да го загубите вашиот паметен телефон, доволно е само да го затресете Chipolo и телефонот ќе се огласи.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Екслузивно со Стеван Стеванович: Неоткриени детали од прославата на РК Вардар но и од приватниот живот
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Интервју со Д-р Ангелчо Андоновски: Каква е состојбата со морбилите и како детската болница „Козле“ се справува со нив?
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford