Дали е ова најлуксузниот часовник на светот?

Спонзорирани линкови

Компанијата HYT ѝ се претстави на јавноста во 2012-тата година кога освоија и многу награди за иновации во светот на часовниците. Оттогаш нивните часовници пленат внимание ширум светот поради самиот импресивен дизајн, но и исто толку импресивната цена.

И секако дека Apple промоцијата на својот нов часовник ја направи речиси совршено. Сепак, новиот видео запис од HYT, луксузната швајцарска компанија која произведува часовници, докажува дека сепак можело и подобро.

HYT H3 е изработен од титаниум и платина, а ремчето е од алигаторска кожа. Во горниот дел на бројчаникот се наоѓа уред кој го придвижуваат два вида на течности.

На шесте коцкички кои ротираат се прикажани сите 24 часа, а на нив ќе мора да гледате заедно со индикаторот со течност. Тој се полни кон левата или десната страна низ цилиндри и ја ротира временската скала.

Во долниот дел на часовникот е механичкиот приказ на минутите и кога стрелката ќе дојде до крајот, таа автоматски се враќа на првата минута.

Тука е уште и индикаторот за резервите на моќноста, односно ни покажува кога повторно ќе мора да го навиеме механизмот. Инаку, часовникот би требало да работи недела дена со едно навивање.

Часовникот ќе се произведе во ограничена серија од само 25 примероци и ќе биде достапен од месец септември.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Екслузивно со Стеван Стеванович: Неоткриени детали од прославата на РК Вардар но и од приватниот живот
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Интервју со Д-р Ангелчо Андоновски: Каква е состојбата со морбилите и како детската болница „Козле“ се справува со нив?
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford