• 6°C
  Берово
 • 7°C
  Битола
 • 10°C
  Валандово
 • 8°C
  Велес
 • 6°C
  Виница
 • 8°C
  Гевгелија
 • 7°C
  Гостивар
 • 6°C
  Дебар
 • 8°C
  Д. Капија
 • 7°C
  Д. Хисар
 • 5°C
  Делчево
 • 8°C
  Дојран
 • 8°C
  Кавадарци
 • 6°C
  Кичево
 • 7°C
  Кочани
 • 5°C
  Кратово
 • 6°C
  Крушево
 • 4°C
  Кр. Паланка
 • 6°C
  Куманово
 • 9°C
  Неготино
 • 4°C
  М. Каменица
 • 6°C
  М. Брод
 • 10°C
  Охрид
 • 6°C
  Пехчево
 • 7°C
  Прилеп
 • 6°C
  Пробиштип
 • 7°C
  Радовиш
 • 8°C
  Ресен
 • 7°C
  Св. Николе
 • 9°C
  Скопје
 • 10°C
  Струга
 • 8°C
  Струмица
 • 6°C
  Тетово
 • 7°C
  Штип

Трикови со кои од денес ќе се шминкате како вистински професионалец

Спонзорирани линкови

Сите ние сме биле во ситуација треба набрзинка да се нашминкаме а притоа сакаме да изгледаме убаво како да сме вложиле часови и часови во тоа.

Шминкањето бара време, но овие луѓе всушност ги научиле вистинските триковите како да заштедат време а воедно и да ја изберат вистинската шминка, па не мора да поминуваат часови и часови пред огледало.

Ова се најпопуларните трикови со чија помош ќе се шминкате брзо и професионално:

1. Како да ја изберете вистинската пудра?

За да го одберете тонот кој најмногу ви оговара секогаш испробајте ја пудрата на вратот а не на раката.

2. Размачкајте го моливчето за очи

Размачканото моливче наместо строгата линија веднаш ќе ви даде посекси и понежен изглед.

3. Нанесете хајлајтер или бела сенка на правилните места

Нанесете хајлајтер на внатрешниот агол на окото и централниот дел од горниот капак за очите да ви изгледаат пошироко отворени. На крајот додадете малку под веѓите и добијте ефект на поткренати веѓи.

4. Нанесете ја маскарата на вистинскиот начин

Издолжете ги трепките и направете тие да изгледаат погусто така што ќе го движите апликаторот напред назад кога нанесувате маскара на горните трепки. Потоа свртете го вертикално за да нанесете на долните трепки.

5. Усовршете го исцртувањето со туш

Залепете парче селотејп или фластер и ќе сфатите дека нанесувањето туш воопшто не е така сложено.

6. Обликувајте ги вашите веѓи

Исцртувањето на вашите веѓи не мора да трае со часови. Сè што ви треба е моливче за веѓи со кое ќе ја исцртате долната линија, а потоа со четка убаво размачкајте нагоре.

7. Покријте ги уморните подочници

Корекцијата со бои е еден од најдобрите начини да ги скриете проблематичните делови како подочниците. Нанесете малку црвен кармин, па прекријте со коректор и нема да остане никаква трага од вашите подочници.

8. Правилно исцртување на усните

Нанесете моливче за усни во форма на „Х“ на горната усна за на најдобар начин да ги исцртате усните и карминот да ви трае подолго.

9. „Зачаден поглед“ за неколку секунди

Нацртајте знак за хаштаг на надворешниот дел од горниот капак и лесно размачкајте.

10. Користете ги истите производи за шминка на повеќе места

Искористете го омиленото моливче за усни како руменило. Само нежно нанесете на јаболчниците и убаво размачкајте.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Таа е најубавата Србинка: Заводливата манекенка се соблече и ги покажа своите атрибути!
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Што му прави 10 дена одмор на море на вашето тело?
Здрави навики кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од вишокот килограми
Дали знаете што се случува со млечните производи што не се чуваат во фрижидер?
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка
Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Што ги прави и возрасните деца?
Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford