Најубавите цитати од романите на Николас Спаркс

Спонзорирани линкови

Николас Спаркс е познат американски писател, автор на романите “Страници за нашата љубов”, “Одлука”, “Драги Џон”, “Порака во шише” и многу други популарни наслови. Тој едноставно го освои светот со неговите приказни кои се опишани на прекрасен начин. Сите имаме време да прочитаме убав пишан збор, па со вас споделуваме неколку од неговите цитати.

Уживајте!

“Не сум посебен, за ова сум сигурен. Јас сум обичен човек со обични мисли и со обичен живот. За мене немаат издигнато споменици и моето име набрзо ќе биде заборавено, но јас љубев со целото мое срце и душа и оваа љубов за мене од секогаш била доволна.” – Страници за нашата љубов

“Љубовта е како ветрот, не можеш да ја видиш, но можеш да ја почувствуваш.” – Прошетка за сеќавање

“Конечно сфатив што значи вистинската љубов… Љубовта значи да се грижиш повеќе за среќата на другиот отколку за твојата, без разлика колку и да боли изборот со кој си се соочил.” – Драги Џон

“Токму кога мислиш дека не може да биде полошо, станува полошо. И токму кога мислиш дека не може да биде подобро, станува подобро.” – На прв поглед

“Некогаш ќе мораш да се разделиш од луѓето кои ги сакаш, но со тоа нема да ти се намали љубовта кон нив. Тогаш ќе сфатиш дека ги сакаш многу повеќе.” – Последната песна

“Те сакам. Јас сум кој што сум поради тебе. Ти си секоја причина, секоја надеж и секој сон кој сум го имал и без разлика на тоа што ќе се случи со нас во иднина, секој наш поминат ден заедно е најубавиот ден во мојот живот. Секогаш ќе бидам твој.” – Страници за нашата љубов

“Љубовта секогаш е трпелива и мила. Никогаш не е љубоморна. Љубовта никогаш не е фалбаџиска или вообразена. Никогаш не е непристојна или себична. Не прифаќа навреди и не е злопамтило. Секогаш е спремна да се извини, да верува, да се надева и да го поднесе сето она што го преживува.” – Прошетка за сеќавање

“Колку е поголема љубовта, толку поголема е тагата кога ќе дојде крај!” – Ноќи во Роданте

“Вистинската љубов е ретка и тоа е единствено чувство која му ја дава вистинската смисла на животот.” – Порака во шише

“Животот, тој објасни, дека е како песна. Во почетокот е мистерија, на крајот е соочување, но во средината се собрани сите емоции кои го прават вреден твојот живот.” – Последната песна

“Соништата кои не се исполнуваат се уништувачки. Но, едноставните соништа често се болни бидејќи се лични, погодени и остварливи. Секогаш си блиску да ги достигнеш, но никогаш не си доволно блиску да ги задржиш и тоа е доволно за да ти го скрши срцето.” – Три недели со брат ми

“Секогаш имаш избор. Но некои луѓе го избираат погрешното.” – Чуварот

“Без тебе во моите прегратки, ја чуствувам празнината во мојата душа. Во гужвата го барам твојот лик – знам дека е невозможно да го видам, но не можам да си помогнам.” – Порака во шише

“Чувството кое може да ти го скрши срцето е истото кое ти е потребно за да заздрави.” – На прв поглед

“Секој пар треба да се расправа од време на време. Само за да си докажат дека врската е доволно цврста за да издржи. Долгите врски, оние кои се правилни, постојано се соочуваат со подеми и падови.” – Прибежиште

“Времето поминато со тебе ми покажа што всушност недостига во мојот живот.” – Изборот

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Екслузивно со Стеван Стеванович: Неоткриени детали од прославата на РК Вардар но и од приватниот живот
Новогодишни анимирани филмови кои ќе ви го стоплат срцето овие празници
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Интервју со Д-р Ангелчо Андоновски: Каква е состојбата со морбилите и како детската болница „Козле“ се справува со нив?
Отворено со Д-р. спец Ангелчо Андоновски
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Направи сам: 9 идеи за новогодишни украси
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Одвојте време за работите кои ги сакате: Новогодишно видео кое ќе ви го стопи срцето
7 идеи како да ги искористите сијаличките во домот за да изгледа како новогодишна бајка
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford