За ваков маж сите жени мечтаат

Спонзорирани линкови

Покрај ваков маж, ниедна жена не би погледнала во друг. Еве како треба да изгледа мажот кој е сон на секоја жена.

Маж кој знае да готви, и секако обожава тоа често да го прави.

Ова е нешто за кое скоро и сите жени мечтаат, а воопшто не би требало да биде во доменот на нивните мечтаења. Набавката и припремањето на храната спаѓаат во основните начини на преживување. Па зошто тогаш повеќето мажи сметаат дека оваа вештина воопшто не им е потребна? Жените тоа не можат да го сфатат.

Маж кој има аутетичен стил, водат грижа за својот изглед и во бракот не ,,пуштаат,, стомак.

Нашиот надворешен изглед е одраз на нашата внатрешност. Оделот не го прави човекот, но кажува многу за него. Жените премногу го ценат мажот што знаат својот став и карактер да го изразат и покажат преку нивниот стил. Не се само машките оние на кои им е убавината важна. И жените сакаат покрај себе маж што изгледа добро. Кога мажите се запуштаат во бракот, и не водат грижа за нивниот изглед, тоа значи дека жените ги сфаќаат  здраво за готово, престануваат да ги заведуваат, и затоа од ден на ден жената почнува да се чуствува помалку привлечна. Само останува прашање на време кога ќе падне во искшение да направи проверка дали сеуште е пожелна…

Маж кој знае да ја уклучува машината за перење и знае да раскрене после него.

Што да помисли жена за маж што не знае каде му се наоѓаат чорапите, како се пушта машина и колку прашок е потребно, освен дека е сеуште дете за кое треба да трчиш и се однесуваш како мама. Тој е прав убиец на страста. Во очите на жените, ваков тип на маж губи многу од неговата мажественост.

Маж што знае како со децата, тука е да ги подели сите задачи и да постави приоритети.

Мажот кој се однесува како да и прави услуга на сопствената жена со тоа што ги причувал децата едно попладне, или еднаш во месецот ако испере садови и го исфрли ѓубрето, па со тоа се фали како да направил неверојатна работа, во жените само разбудува револт. Децата не се на жената, туку заеднички. Мажот е исто толку родител, колку што е и жената. Така треба и да се однесува.

Маж кој сака да чита книги.

Ништо полошо од маж кој знае само да блее во телевизор и да се истргнува на кревет. Животот со ваков маж е непресушен извор на досада и фрустрација. Од него никогаш нема да слушнеш нешто ново, интересно, и вредно за размислување. Жените сакаат мажи кој читаат книги и знаат на се опуштат во светот на мечти. Тие им делуваат премногу секси.

Финансиски ситуиран, или спремен да работи или заработува.

Во денешно време и мажите и жените мораат подеднакво да работат за да обезбедат средства за нормален живот. Доколку сета таа тежина остане на товар на жената, неминовно е дека љубота ќе излета преку прозор. Ниедна жена не сака маж кој што ке се удара во гради дека премногу работи, а тогаш кога вистински ќе биде потребно да сработи нешто да се вади на преголемиот умор. Не и е потребен ни таков кој што често ке кука дека се нема работа, и ќе живее од нејзината тешко и со труд заработена мала плата, мислејќи и зборувајки секој ден како ке направи некогаш голема заработка бидејќи му е под чест да работи за толку мала плата.

Маж кој не подлежи на машко- женски предрасуди и клишеа од мислења и однесувања.

Мажот кој својата жена првенствено ја гледа како рамноправно човечко битие, па дури после тоа како припадничка на женскиот пол, е вреден за внимание. Полот е важен само во сексуална смисла, а сексот е само еден од многубројните аспекти во заедничкиот живот.

Маж кој е емотивно зрел, интелигентен, љубопитен и со доволно животно искуство. Без емотивна зрелост, нема ни вистински љубовен однос, а учењето од искуства, нема без интелегенција и вродена љубопитност. Секоја жена покрај себе сака мудар маж, спремен да со своите мислења, изградени низ призмата од бројните искуства , допринесе за по квалитетен живот, но и да знае кога треба да прифати нешто без суета. Тоа покажува дека тој е вистински заинтересиран за нивни заеднички духовен раст и решавања на проблеми.

Маж со богат внатрешен и друштвен живот и со смисол за хумор.

Многу е важно да со човекот кој треба да го поминеш животот ти биде забавно. Маж кој знае да ја насмее жената и во најтешките моменти е мелем за душата. Еден со друг треба да се извлекувате од неволји, а не да со песимистички ставови и летарги се притиската еден со друг.

Маж кој го сака животот и ја сака својата жена.

Љубовта, довербата и радоста секој нов ден е еден од основните услови за среќа. Без ентузијазам само се тапка и преживува, но и не се живее.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford