„Land Rover Defender“ со 6 тркала!

Спонзорирани линкови

По појавата на Mercedes-Benz G со три осовини и шест тркала инспирира и други производители на теренски возила да се вклучат во предизвикот и да претстават свое вакво екстремно „чудовиште“ со исто толку осовини и тркала.

Станува збор за автомобил дело на тјунерската работилница Kahn Design, која се погрижи Land Rover Defender да добие уште една осовина и да може со тоа да застане рамо до рамо до „чудовиштето“ на Mercedes-Benz.

Името на ова 6×6 возило е Flying Huntsman, а за оние кои можеби ќе помислат дека би сакале да поседуваат еден ваков Defender потребно ќе биде да подготват ни помалку, ни повеќе, туку точно 282.500 евра!

Секако по цената и по концепцијата претпоставувате дека возилото наменски е правено првенствено за богатите Арапи на кои им требаат токму вакви скапи возила.

Од перформансите, овој теренец го движи моќниот 6.2 литарски V8 мотор на GM, кој генерира доволни 430кс.

Моторот е сериозен додаток, кој го американизира срцето на овој легендарен Британец и секако е нужен, со цел возилото да биде достоен конкурент на Mercedes-Benz G63 6×6.

Освен перформансите, Defender 6×6 е стилски доработен како надворешно, така и внатрешно.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Екслузивно со Стеван Стеванович: Неоткриени детали од прославата на РК Вардар но и од приватниот живот
Новогодишни анимирани филмови кои ќе ви го стоплат срцето овие празници
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Интервју со Д-р Ангелчо Андоновски: Каква е состојбата со морбилите и како детската болница „Козле“ се справува со нив?
Отворено со Д-р. спец Ангелчо Андоновски
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Направи сам: 9 идеи за новогодишни украси
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Одвојте време за работите кои ги сакате: Новогодишно видео кое ќе ви го стопи срцето
7 идеи како да ги искористите сијаличките во домот за да изгледа како новогодишна бајка
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford