Вистински убавец на патот: Mercedes-AMG C63 Coupe

Спонзорирани линкови

Во пресрет на есенскиот Саем за автомобили во Франкфурт, автомобилскиот гигант Mercedes-Benz официјално го претстави својот нов AMG C63 Coupe, кој ќе биде една од главните ѕвезди на нивниот изложбен простор.

AMG C63 Coupe ќе се движи на 4. литарски twin-turbo V8 мотор, кој развива 476 КС и 650 Nm најголем обртен момент. Преносот на силата се извршува преку 7. степен AMG SPEEDSHIFT MCT менувач, а автомобилот од 0 до 100 km/h пристигнува за 4 секунди. Максималната брзина е електронски ограничена на 250 km/h, но купувачите ќе можат со опциониот пакет AMG Driver да добијат неограничена верзија која ќе развива 290 km/h.
1508200512xl

За љубителите на адреналинот, Mercedes подготви уште помоќна верзија од возилото која се крие зад ознаката AMG C63 S Coupe. Во овој случај 4-литарскиот V8 мотор развива 510КС и 700 Nm обртен момент. Податоците за максималната брзина остануваат непроменети, но забрзувањето од 0 до 100 km/h е подобрено за 0,1 секунда.
1508200514xl

Во сооднос со можностите на моторот, Mercedes AMG C63 Coupe е опремен и со спортска нагодувачка каросерија и проширени тркала, а видлива е и негативната косина на тркалата. Автомобилот исто така поседува ограничена блокада на задниот диференцијал и посебни носачи на моторот.

1508200515xl

1508200516xl

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Екслузивно со Стеван Стеванович: Неоткриени детали од прославата на РК Вардар но и од приватниот живот
Новогодишни анимирани филмови кои ќе ви го стоплат срцето овие празници
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Интервју со Д-р Ангелчо Андоновски: Каква е состојбата со морбилите и како детската болница „Козле“ се справува со нив?
Отворено со Д-р. спец Ангелчо Андоновски
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Направи сам: 9 идеи за новогодишни украси
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Одвојте време за работите кои ги сакате: Новогодишно видео кое ќе ви го стопи срцето
7 идеи како да ги искористите сијаличките во домот за да изгледа како новогодишна бајка
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford