Ауди ги подига критериумите со новиот Audi Q2 Edition #1

Спонзорирани линкови

Автомобилскиот гиганд Audi ја носи играта на ново ниво на промоцијата на новиот компактен SUV со карактеристичен спортски изглед.

Audi Q2 Edition #1 доаѓа во квантно сива боја, црна и менхетен сива боја на екстерните детали, 19 инчни тргкала и долга листа на стандардна опрема. Клиентите можат да почнат со нарачки веќе од почетокот на септември.

Со линија на екстериерот во Ѕ line oprema со спортски браници како и карактеристичен дифузер го правато овој автомобил примамлив за секое око.  Сјајно црниот C столб кој го носи знакот со четирите бели прстени и црните екстериерни носачи за огледалата се исто така ексклузивни детали кај оваа специјална едиција. Истото се однесува на бојата на самото возило, која е популарно позната како квантно сива. Зависно од тоа како ја допира светлината, бојата знае да биде хомогена сива, па да оди се дотаму да изгледа како емулирање на игра на светлини и сенки.

Ексклузивниот Audi титаниумски црн пакет посебно се истакнува во пределот околу решетката и браникот. Црните 19 инчни тркала со петорачен роторски дизајн потекнуваат од Audi спорт. Стандардните LED предни светла како и задните кои се со динамички трепкачи го заокружуваат технолошки супериорниот нов изглед на Audi Q2 Edition #1.

Ентериерот изобилува со екстравaгантните детали од дизајн-селекцијата на Audi. Спортските седишта кои може да се наместат во зависност од висината на патникот, мултифункционалниот спортски волан обложен со кожа и алуминиумскиот праг на вратите со S line знак се стандард. Седиштата се прекриени со комбинација на ткаенина и кожа во црна боја и амарето додека горниот дел е титинаумски сив.

Навечер, амбиенталниот светлосен пакет атрактивно го потенцира ентериерот на автомобилот. LED светлото го оцртува панелот со инструменти на централната конзола. Тие светат со суптилна, хомогена светлина, а возачот може да избере една од десет бои преку MMI системот.

Audi Q2 Edition #1 е достапен со сите варијанти на мотор а продажбата започнува од почетокот на септември.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Екслузивно со Стеван Стеванович: Неоткриени детали од прославата на РК Вардар но и од приватниот живот
Новогодишни анимирани филмови кои ќе ви го стоплат срцето овие празници
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Интервју со Д-р Ангелчо Андоновски: Каква е состојбата со морбилите и како детската болница „Козле“ се справува со нив?
Отворено со Д-р. спец Ангелчо Андоновски
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Направи сам: 9 идеи за новогодишни украси
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Одвојте време за работите кои ги сакате: Новогодишно видео кое ќе ви го стопи срцето
7 идеи како да ги искористите сијаличките во домот за да изгледа како новогодишна бајка
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford