Го нарекуваат бомба за слабеење: Ги согорува маснотиите околу половината екстремно брзо

Спонзорирани линкови

Дали имате слушнато за најновиот тренд за слабеење,што многу брзо се шири низ светот?

Се нарекува „бомба за слабеење“ затоа што ги согорува калориите околу половината и го елимимира вишокот на вода, кој прави да изгледате подуено.

Доколку се борите со вишокот на калории ова е совршениот рецепт за вас.

Состојки:
– 1 лажица мед
– 1 шоља свежо исцеден сок од цитрон
– 2 лажици јаболков оцет

Подготовка:
Сите состојки ставете ги во блендер и добро изблендирајте ги,или пак ставете ги во длабок сад и измиксајте ги добро.

Како да го користите:

Треба да ја конзумирате оваа смеса пред ручек и вечера,во текот на една недела а потоа направете пауза од 7 дена.
Доколку не сте задоволни од првичните резултати,може да ја повторите оваа постапка неколку пати.

Ако не ви се допаѓа цитронот,може да го замените со сок од портокал.

Зошто е овој напиток чудесен?

Содржи пектин кој придонесува за намалување на холестеролот – еден цитрон дневно го намалува холестеролот за 15,5%, а триглицеридите за 27%.

Содржи ликопен кој помага во борбата со токсините и штетните материи во организмот.

Неколку голтки од овој еликсир 20 минути по оброкот ќе помогне да согорите речиси половина од калориите кои сте ги внеле во организмот.

Има лековито дејство на хипертензија и болести на кардиоваскуларниот систем.

Цитронот содржи бројни состојки кои помагаат во борбата против настинки и срцеви заболувања.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford