Интервју со Премиер Бенд

Спонзорирани линкови

Динамични во секој домен од свирењето и настапите. Освен веселбите настапуваат и во доста емисии, настани и слично. Ви носиме екслузивно интервју со Премиер Бенд.

Од кога постои Премиер Бенд?
– Постоиме откако знаеме за себе 🙂 Поточно Премиер Бенд постои повеќе од 30 години со мали измени на почетокот околу составот додека да се пронајдеме меѓу себе во кој состав ќе се покажеме во најдоброто издание.

Што најмногу ви лежи на душа за свирење и кои веселби најчесто да не речам ве ,,отвараат” до максимум?
– Не можеме да направиме некое разграничување кога станува збор за веселба. Знаете секоја е посебна приказна за себе и има своја магија. Свадбите, крштевки, родендени, мекици или едноставно за расположување на сопствената душа си имаат своја магија.

Дали сеуште постојат оние платени желби на песни и поздрави во текот на една веселба ?
– Тоа оддамна веќе е извадено од репертоарот на веселбите. Постојат само развеселни луѓе кои секогаш сакаат да не почасатат и наградат за нашиот труд.

Некоја интересна случка од некој ваш настап да споделите со читателите ?
– Уфф…. Многу тешко прашање. Секоја веселба е своја приказна. Ни се случувало често после настап да не тераат да продолжиме со свирење во домашна атмосфера… Одењето по невеста отсекогаш имало некоја посебна моќ и секогаш интересни настани и обичаи кои оставаат посебен впечаток.

До каде сте на професионален план, дали досега имате снимено ваша песна или планирате во иднина ?
– Имаме до сега издадено околу десетина песни и секако не планираме овде да застанеме. Повеќето веќе ги знаат нашите песни но би ја издвоиле “Ќерко моја”. Некако преемотивно ја доживеавме сите од нас.


Гордост ни е да споделиме дека некои од нашите песни и преработки се слушаат и далеку од Македонија. Имаме неколку видеа од наши фанови иселени од Македонија кои редовно не радуваат со клипови од местата каде што ечи нашата музика.
Динамични сме во секој домен од свирењето и настапите. Освен веселбите настапуваме и во доста емисии, настани и слично.

Како може да ве исконтактираат нашите читатели ? И каде најчесто може да ве слушнат периодов ?
– Достапни сме во секое време на нашата фан страна Premier bend – Премиер Бенд. Можат да не контактираат и на 070/592- 606 Горан. Периодов претежно петоците ни се резервирани за во @Нашата Кафана. Сите оние што сакаат да уживаат во одлична музика и вкусна храна се добродојдени.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford