Се сеќавате на најпознатиот македонски срцекршач? Погледнете каде е и што работи Даскал денес

Спонзорирани линкови

Дејан Даскалов познат како Даскал, пејачот кој направи бум на македонската сцена со неколку добри хитови и не остави да се прашуваме каде е и дали пак ќе не изненади. Ние се потрудивме да го пронајдеме и да ги добиеме сите можни одговори кои веруваме дека ќе ги интересира нашите читатели а посебно читателки…

Каде е денес Дејан Даскалов? Што работи моментално?

Денес работам како Спец. Д-р интервентен Радиолог на Клиника за Радиологија – Скопје. Си ја сакам својата работа и премногу ме исполнува, да не кажам ме преполнува, бидејки преголем обем на работа имаме хехехе.

Дали музиката сеуште претставува нешто што те исполнува?

Музиката дури дишам ќе биде дел од мене, не би можел да замислам ниту еден ден без музика во сите облици. Таа е дел од мојот живот, само таа знае да ме рлаксира, развесели, замисли па дури и да ме однесе во минати моменти од животот на кои радо се присеќам.

Како нас така и повеќето читатели не копка прашањето дали Даскал би се вратил повторно на македонската сцена и би напраил бум со некој нов хит?

– Никогаш не вели никогаш. Работните обврски си го прават своето, деновите ми летаат неприметно, знаете кога сте влезени во кругот на животот за егзистенција,престиж и животен прогрес деновите ви се како минути, саати така да дури сте се освестиле веќе е нов ден. Се би дал да имам простор, слободни мигови во изобилство, мигови за паралелен кејф.

Имам неколку песни што не ми се објавени и го чекам моментот, коцките да ми се склопат бидејќи навистина ми фалат тие моменти.

Дали би можел да издвоиш која од твоите песни најмногу ти значеше и емотивно те допираше во срце?

Посебно драги песни ми се мојата прва песна „Засекогаш со мене“ и „Дежа Ву”

Што има ново на љубовно поле? Дали имаш подршка од сопругата за враќање на македоската сцена како пејач?

Женет и фала Богу имам максимална подршка од сопругата во се што правам во животот па дури и самата ме балансира да извадам нов сингл и да се појавам повторно.

Како најчесто го поминуваш слободното време?

Слободното време најчесто го поминувам со моите најблиски,пријатели кои знаат да шират позитива,да те исполнат до максимум низ прошетки по природа,кеј,сеир муабети. Наоѓам малку време по нешто да искомпонирам, кога сум напнат знам да си засвирам на пијаното да се релаксирам но тоа е само еден дневен тек па веќе можам и рутина да кажам односно секојдневие.

Дали најчесто те препознаваат твоите пациенти како Даскал пејачот и ти поставуваат прашања каде си и зошто те снема? Освен јас ?

Знаат да ме препознаат и нели од тој тип на прашања а некогаш и има закаснета реакција во стилот „ти си бил пејач ауууу а како ти се викаше групата хехехе…

Што би им препорачал Даскал на нашите читатели?

Живејте го животот до максимум со отворено срце, љубов и радост на секој нов ден бидејки нема реприза, а и кога би имало реприза би го живеел животот повторно исто…

Danny Jovanovska

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford