Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото

Спонзорирани линкови

Подари му го срцето на некој што ќе те сака безусловно. Некој кој ќе ги прифати твоите маани, недостатоци и ќе направи да се чувствуваш вредно. Во некој кој ќе се бори за тебе и покрај сите бури и неволји. Со некој што ќе разговара со тебе и по вашата расправија.Кој ќе ти помогне да бидеш добро.

Заљуби се во некој кој ќе ги цени твоите напори и кој ќе те поддржува во постигнување на твоите цели и соништа. Во некој што ќе биде се уште со тебе до крајот на денот, кој ќе патува со часови само за да ја види твојата насмевка. Некој кој секогаш ќе биде со тебе, без оглед на се.

Заљуби се во некој кој ќе те бакнува секој пат кога ќе те види и ќе направи да се чувствуваш најзначајната личност на светот. Кој ќе направи да почувствуваш силен излив на чувства одвнатре. Кој ќе ти се јавува пред да заспиеш, и ќе ти напише прекрасни пораки кога ќе се разбудиш.

Заљуби се во некој кој ќе ти биде најдобар пријател и сакан во исто време. Кој ќе остане до касно со тебе и несебично ќе ги слуша твоите проблеми и дневни авантури. Некој кој ќе го потроши остатокот од денот со тебе, смеејќи се и играјќи со тебе само за да изнуди насмевка на твоето лице. Некој кој нема да се измори да те држи за рака, и да им покаже на сите колку те сака.

Заљуби се во некој кој ќе те стави на прво место пред своето хоби, работа и било што друго. Кој ќе ти го исполни секој момент со небесен сјај. Кој ќе ги одржи ветувањата кон тебе. Кој ќе те почитува тебе и твоите одлуки.

Заљуби се во некој кој ќе ти ја сака душата наместо само да мечтае по твоето тело.  Некој кој ќе ги отстрани твоите грижи, солзи и сомнежи. Кој нема да се измори разбирајќи те. Кој ќе направи да се чувствуваш среќно. Кој нема да престане да те восхитува.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford