Бојата на гаќичките кои моментално ги носите открива безобразни работи за вас

Спонзорирани линкови

Бојата која ја обирате открива  што вашиот маж го чека во кревет!

Скоро  72 проценти од  жените се одлучуваат  за бои кои  не одскокнуваат многу од бојата на телото.

Црвената боја на гаќичките значи дека девојката не е срамежлива, бела дека е подготвена за чучење, а розева дека не сака да ја превземе главната улога меѓу чаршафите.

Се повеќе девојки откриваат долна облека која сокрива многу малку. Боите на крајот на спектарот, односно црвена, портокалова и жолта, создаваат чувство на возбуда, а а можат  и  да го покачат нашиот крвен притисок, отчукувањата на срцето и да го забрзаат дишењето.

И  градниците кријат  одредена порака…

Мал градник со боја на кожа покажува дека жената стои цврсто на земјата, сигурна е во себе, опуштена е и  не крие ништо. Црвен означува енергија и  страст. Таквата жена не се срами да го побара она што го  сака. Црниот градник на жената открива силна личност, страствена, но и  воедно суптилна. Белиот градник е знак на невиност, но и отвореност за предлози и желба за учење.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford