• 2°C
  Берово
 • 5°C
  Битола
 • 1°C
  Валандово
 • 2°C
  Велес
 • 0°C
  Виница
 • 3°C
  Гевгелија
 • 0°C
  Гостивар
 • 1°C
  Дебар
 • 2°C
  Д. Капија
 • 2°C
  Д. Хисар
 • 0°C
  Делчево
 • 2°C
  Дојран
 • 3°C
  Кавадарци
 • 0°C
  Кичево
 • 0°C
  Кочани
 • 0°C
  Кратово
 • -1°C
  Крушево
 • 1°C
  Кр. Паланка
 • 0°C
  Куманово
 • 2°C
  Неготино
 • 0°C
  М. Каменица
 • -1°C
  М. Брод
 • 3°C
  Охрид
 • 2°C
  Пехчево
 • 2°C
  Прилеп
 • 3°C
  Пробиштип
 • 4°C
  Радовиш
 • 1°C
  Ресен
 • 3°C
  Св. Николе
 • 2°C
  Скопје
 • 2°C
  Струга
 • 2°C
  Струмица
 • 3°C
  Тетово
 • 3°C
  Штип

Што треба секоја жена да знае за својот маж

Спонзорирани линкови

Ако сте во долга врска најверојатно мислите дека знаете се за својот партнер. Но, дали е навистина така?

Без оглед на тоа колку добра комуникација имате со вашиот партнер, секогаш постојат работи кои мажите не сакаат да им ги кажат на своите партнерки. Тоа најчесто се тајни кои генерално може да се поделат на физички и емотивни.

Мажите имаат потреба да бидат потребни

Мажите имаат потреба да ја импресионираат својата сопруга, одвреме навреме, затоа не брзајте кога работите нешто во што тој може да ви помогне. Прашајте за помош – вели Лоис Барт, советник за љубовни врски.

Мажите љубовта ја покажуваат со дела, не со зборови

Мажите не се директни во искажувањето на љубовта кон жените, а не знаат ниту пак да читаат мисли. Кажете им отворено и јасно што сакате, а кога следниот пат тој тоа ќе го направи на дело, покажете му дека сте воодушевени.

Ја сакаат модата – барем малку

Иако на тоа не даваа голема важност, мажите знаат да ценат доколку им даде совет во однос на тоа прашање. Но немојте да се обидувате да ја промените целата негова гардероба и да го направите топ модел, бидејќи така ќе мисли дека го губи својот авторитет, дека нема добар вкус и може да се навреди. Како и во се, мора да размислувате тактички.

Мажите можат да научат како да ги исполнат вашите желби

Никој, па ни вие не сте совршени. Но секој може да научи како да ги исполни туѓите очекувања. Размислете на што највеќе сакате да ви посветува внимание. Но чекајте го правиот момент. Кога на улица ќе ве фати за раката, кажете му колку многу го сакате кога така ви посветува внимание. На тој начин ќе му дадете до знаење дека уживате во  тоа и да го прави почесто.

И тие имаат свои несигурности

Можеби го мачи пивскиот стомак, опаѓањето на косата или пак нешто трето, со оглед дека и мажите денес се изложени на притисоци и мора добро да изгледаат. Затоа покажете му дека е посакуван исто како и пред неколку години.

Мажите можат да работат повеќе домашни работи отоколку што може да претпоставите

Студиите покажуваат дека жените го потценуваат времето кое мажот го користи да помага околу домашните задачи. Како и да е, за да дојдете до тоа да ја делите работата на два идентични дела, седнете во вашиот дом  и направете план. Одлучете кои се негови а кои ваши задачи, кој ќе ја уреди дневната а кој кујната.

Мажите сакаат спорт

Мажите се опуштаат додека гледаат спортски натпревари и навиваат за својот омилен тим. Станува збор за исто чувство кое вие го имате додека гледате омилена серија или ТВ шоу. Затоа почитувајте го неговиот избор.

Мажите слушаат селективно

Кога е во прашање конерзацијата, мажите и жените имаат различни интереси. Немој да се навредете доколку вашиот партнер не го запамтил најновиот трач за вашата колешка на работа. Сочувајте ги тие информации за некој кој ужива да ги слуша.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Таа е најубавата Србинка: Заводливата манекенка се соблече и ги покажа своите атрибути!
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Нова група, нова надеж, една цел – да се купи насмевка онаму каде што е најпотребно
Што му прави 10 дена одмор на море на вашето тело?
Здрави навики кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од вишокот килограми
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка
Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Што ги прави и возрасните деца?
Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford