• 2°C
  Берово
 • 5°C
  Битола
 • 1°C
  Валандово
 • 3°C
  Велес
 • 0°C
  Виница
 • 3°C
  Гевгелија
 • 1°C
  Гостивар
 • 1°C
  Дебар
 • 3°C
  Д. Капија
 • 2°C
  Д. Хисар
 • 1°C
  Делчево
 • 3°C
  Дојран
 • 4°C
  Кавадарци
 • 1°C
  Кичево
 • 1°C
  Кочани
 • 1°C
  Кратово
 • -1°C
  Крушево
 • 1°C
  Кр. Паланка
 • 0°C
  Куманово
 • 2°C
  Неготино
 • 0°C
  М. Каменица
 • -1°C
  М. Брод
 • 3°C
  Охрид
 • 2°C
  Пехчево
 • 2°C
  Прилеп
 • 4°C
  Пробиштип
 • 5°C
  Радовиш
 • 2°C
  Ресен
 • 4°C
  Св. Николе
 • 3°C
  Скопје
 • 2°C
  Струга
 • 3°C
  Струмица
 • 5°C
  Тетово
 • 3°C
  Штип

5 табу теми, разголени: Работи во сексот кои жените ги обожаваат!

Спонзорирани линкови

Употреба на камшици, врзување со лисици, трет човек набљудувач, секс во фантазијата со соседот и што уште не, следува сега. Пет табу теми целосно разголени! Само во порно филмовите, но не и во креветот или пак не?

1. Фетиш

Униформи, камшици, лисици, зошто да не? Од облеката, па до стапалата, фетишот може да се дефинира како привлечност кон идеја, предмет или дел од човековото тело за да се добие сексуално задоволство.

Нема ништо лошо да ја внесете фетиш играта во сексуалниот живот, со тоа само ќе го зголемите задоволството и адреналинот од истражувањето на фантазиите на партнерот.

2. Анален секс

Стимулирањето на вашиот анус со пенетрација ви изгледа страшно? Обидете се со експериментирање, можеби ќе уживате кога вашиот партнер ќе си игра со вашиот ректум, па дури и вие со неговиот. Се додека е со согласност, тука нема правила.

Аналниот секс или ќе го обожавате или ќе го мразите. Некои жени го сакаат затоа што чувството е поинакво, тие се непослушни, а возможен е и оргазам.

Користете многу лубрикант и пригответе го теренот прво со некоја мала секс играчка.

3. Фантазии

Таа ментална слика прави комплетно да се навлажните долу? Тука нема цензура умот е слободен да лута, па така ништо не е забрането. Во вашата фантазија можете да искусите луѓе и места на кои што никогаш не сте биле.

Но забавно би било и ако ја споделите фантазијата со вашиот партнер, па на тој начин го зачините сексуалниот живот.

4. Врзување

Ова е најпрактикуваниот од сите фетиши. За да ги врзете рацете кај зглобовите користете јажиња, лисици, хулахопки.

Има нешто многу секси во играта да бидете силувани, вие „присилно“ лежите на креветот, а вашиот партнер ви прави што сака.

Не мора веднаш да започнувате со маски и ланци, започнете прво со вашите хулахопки, па видете колку далеку ќе отидете подоцна.

5. Тројка

Полна тројка е сексуална активност која вклучува тројца луѓе. Но во тројка спаѓа и воајеризмот, а тоа е кога двајца имаат секс, а третиот е само набљудувач и се самозадоволува.

Ова е најчестата од сите фантазии која ја задоволува секоја љубопитност. Ако сте сингл нема да имате проблем да го направите ова, но ако сте во врска тогаш ситуацијата е малку покомплицирана. Сомнежите во својата сексуална моќ, емотивните повреди и љубомората многу е веројатно дека ќе бидат присутни.

Но ако навистина сакате тројка пред да се одлучите на тоа со партнерот поставете си правила и граници.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Таа е најубавата Србинка: Заводливата манекенка се соблече и ги покажа своите атрибути!
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Нова група, нова надеж, една цел – да се купи насмевка онаму каде што е најпотребно
Што му прави 10 дена одмор на море на вашето тело?
Здрави навики кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од вишокот килограми
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка
Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Што ги прави и возрасните деца?
Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford