Сполудете го во кревет: Секси потези на искусните љубовници

Спонзорирани линкови

Постои непишано правило дека патот до машкото срце се крие под чаршавот. Затоа ви предлагаме неколку начини како тотално да го сполудите.

Изненадете го

Влезете во соба без ништо да кажете, откопчајте му ги панталоните и тргнете во акција. Мажите сакаат слатки изненадувања.

Спремете му десерт

Десертот можете да го оставите и за во спалната соба. Полијте го со шлаг и изедете го од неговото тело.

Играјте улога

Играњето улоги е популарно кај многу парови. Облечете се како безобразна медицинска сестра или слугинка – тоа ќе го изненади и ќе го возбуди.

Поза 69

Мажите ја сакаат оваа поза, затоа што им обезбедува двојно задоволство.

Пружете му еротска масажа

Намачкајте го со лосион и измасирајте го. При масажата полека движете се кон неговите чувствителни делови, а потоа преминете и на интимните места.

Грицкајте му го увото

Увото на многу мажи им е ерогена зона, па не заборавајте да обрнете внимание на тој дел од телото за време на предиграта.

Дадете му комплимент

Мажите сакаат да бидат пофалени. Кажете му дека е добар љубовник – тоа уште повеќе ќе го возбуди и мотивира.

Бидете груби

Заборавете на нежности – мажите сакаат грубо и валкано. Плескајте го по задникот и гребете го со ноктите по грбот и рамениците.

Зборувајте валкано
Мажите сакаат кога жената им зборува безобразно. Тоа дополнително ја буди нивната фантазија.

Користете играчки

Секој маж сака сексуални играчки за збогатување на љубовниот живот. Затоа внесете малку разновидност во сексот одбирајќи некои сексуални помагала.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford