• 5°C
  Берово
 • 8°C
  Битола
 • 8°C
  Валандово
 • 10°C
  Велес
 • 6°C
  Виница
 • 10°C
  Гевгелија
 • 6°C
  Гостивар
 • 6°C
  Дебар
 • 8°C
  Д. Капија
 • 6°C
  Д. Хисар
 • 7°C
  Делчево
 • 8°C
  Дојран
 • 9°C
  Кавадарци
 • 6°C
  Кичево
 • 8°C
  Кочани
 • 7°C
  Кратово
 • 5°C
  Крушево
 • 6°C
  Кр. Паланка
 • 5°C
  Куманово
 • 10°C
  Неготино
 • 6°C
  М. Каменица
 • 6°C
  М. Брод
 • 7°C
  Охрид
 • 5°C
  Пехчево
 • 6°C
  Прилеп
 • 10°C
  Пробиштип
 • 8°C
  Радовиш
 • 5°C
  Ресен
 • 9°C
  Св. Николе
 • 8°C
  Скопје
 • 6°C
  Струга
 • 8°C
  Струмица
 • 5°C
  Тетово
 • 8°C
  Штип

Зошто треба да се заљубите во една Вага?

Спонзорирани линкови

Вагите се личности кои никогаш не започнуваат кавга, секогаш сакаат долго да разговараат и да ги надминат сите недоразбирања.

Понекогаш се преправаат дека сѐ е во ред, бидејќи не сакаат да создаваат проблеми. Сакаат да ги решаваат пред да настанат и никогаш нема да бараат премногу од вас.

Вагата никогаш нема да зборува лошо за вас. Таа е личност која сака да го види најдоброто во луѓето, а кога нема да успее во тоа, едноставно не троши повеќе време со таа личност. Сепак, доколку ве засакаат, Вагите секогаш ќе го видат најдоброто во вас, дури и кога не се сакате себеси и кога мислите дека целиот свет е против вас. Вагата ќе биде тука до вас, во тие моменти. Тие ќе ја прифатат секоја страна која ја имате, дури и лошите. Ќе бидат во вашиот живот дури и кога другите ќе си заминат. Со време ќе научите дека ништо не ги плаши, ако сакаат да бидат со вас.

Тие ќе ве почитуваат и ќе се грижат за вас и секој ден ќе се обидуваат да стават насмевка на вашето лице. Се грижат понекогаш дури и премногу за туѓата среќа многу повеќе од својата. Ќе ви пратат убава порака наутро. Ќе започнат убав разговор со вас и ќе бидат најубавиот дел од вашиот ден.

Кога ќе почнат да ви веруваат, меѓу вас ќе постои поврзаност и љубов како ниту една друга. Што и да се случи, таквата љубов ќе ја паметите долго.

Тие ќе ви покажат дека сте подобри отколку што мислите дека сте, ќе ви помогнат да ги победите своите несигурности и секој ден ќе ве потсетуваат дека веруваат во вас. Ќе бидете центар на нивното внимание. Ќе се обидат секој ден да ве направат најсреќната личност на светот.

Вагите ќе ви дадат милион шанси. Ќе ве разберат секогаш и секогаш ќе го гледаат најдоброто од вас. Но, ним им треба заштитник, некој кој исто така ќе верува во нив и ќе им помогне да бидат заштитени од сите оние кои се обидуваат да ги наштетат или да ги повредат. Тоа е така бидејќи Вагите им веруваат на луѓето.

Со нив ќе ја создадете најубавата љубовна приказна и тие ќе бидат љубовта која никогаш нема да ја заборавите.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Таа е најубавата Србинка: Заводливата манекенка се соблече и ги покажа своите атрибути!
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Нова група, нова надеж, една цел – да се купи насмевка онаму каде што е најпотребно
Што му прави 10 дена одмор на море на вашето тело?
Здрави навики кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од вишокот килограми
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка
Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Што ги прави и возрасните деца?
Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford