• 2°C
  Берово
 • 5°C
  Битола
 • 1°C
  Валандово
 • 3°C
  Велес
 • 0°C
  Виница
 • 3°C
  Гевгелија
 • 1°C
  Гостивар
 • 1°C
  Дебар
 • 3°C
  Д. Капија
 • 2°C
  Д. Хисар
 • 1°C
  Делчево
 • 3°C
  Дојран
 • 4°C
  Кавадарци
 • 1°C
  Кичево
 • 1°C
  Кочани
 • 1°C
  Кратово
 • -1°C
  Крушево
 • 1°C
  Кр. Паланка
 • 0°C
  Куманово
 • 2°C
  Неготино
 • 0°C
  М. Каменица
 • -1°C
  М. Брод
 • 3°C
  Охрид
 • 2°C
  Пехчево
 • 2°C
  Прилеп
 • 4°C
  Пробиштип
 • 5°C
  Радовиш
 • 2°C
  Ресен
 • 4°C
  Св. Николе
 • 3°C
  Скопје
 • 2°C
  Струга
 • 3°C
  Струмица
 • 5°C
  Тетово
 • 3°C
  Штип

Стилот според вашиот хороскопски знак

Спонзорирани линкови

Стилот не се сведува само на сезонската обнова на гардеробата, туку може многу да говори за карактерот на личноста. Токму тој може да открие дали сте модна жртва или икона на стилот!

Ги потпрашавме астролозите што открива вашиот хороскопски знак за изборот на модни парталчиња, како и за советите во која насока да го дефинирате вашиот стил. Дознајте сега!

Огнени знаци (овен, лав, стрелец)

Овие знаци се карактеризираат со сексуален и провокативен стил. Жртви се на последните модни тенденции, а исто така не може да одолеат на скапи и раскошни додатоци.

Бои кои им одговараат: страсно црвено, златно, жолто и портокалово.

Лав – имаат вродено чувство за стил, иако на моменти оставаат впечаток дека се поклоничики на конезерватизмот во модата.

Стрелец – се вљубуваат во скапи и брендирани парчиња од последните модни трендови.

Овен – обожаваат впечатливи бои и дезени со цел да бидат забележани.

Воздушни знаци (близнаци, вага, водолија)

Стилот на воздушните знаци е младешки, разигран и независен од сите модни диктати.

Бои кои им одговараат: нежно розевa, крем пастелнa, небесно синa или разнобојност на едно парче.

Близнаци – немаат проблем стилот да го менуваат според расположението и воошто не им е тешко тоа да го прават неколку пати во денот.

Вага – нивниот стил се карактеризира со елегантност и гламур, а препознатливи се по минимализмот на аксесоарите.

Водолија – имаат најспецифичен вкус од сите знаци. Необично, ултрамодерно, контрасно и впечатливо се епитетите за стилот на водолиите.

Водени знаци (риби, рак, скорпија)

Знаците од водената стихија во стилот ги внесуваат нотите на мистеризоноста, нежноста и романтичноста. Почесто се одлучуваат за фустани и здолништа наместо панталони.

Бои кои им одговараат: снежно бела, сите нијанси на сина и сребрена.

Рак – обожаваат повеќеслојна удобна облека од природни материјали. Омилени им се парчињата од лен и памук.

Скорпија – најчесто ја нагласуваат сексуалноста во стилот на облекување. Обожаваат црно-црвени комбинации, високи потпетици и длабоко деколте.

Риби – префинетите материјали и едноставните модели секогаш им се слаба страна.

Земјени знаци (девица, , јарец, бик)

Овие знаци ќе ги препознаете по класичениот, формален и едноставен стил на облекување. Нивното мото е ништо вишок.

Бои кои им прилегаат: сите нијанси од зелената гама, сиво, црно и темно кафено.

Јарец – удобност е првиот критериум при изборот на облека, а препознатливи се по изборот на сочни бои.

Девица – внимаваат и на најмалите детали од стилот, а често можете да ги видите во материјали со апстракни дезени.

Бик – не придаваат преголемо значење на изгледот и се задоволуваат со просечноста на надворешниот изглед.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Таа е најубавата Србинка: Заводливата манекенка се соблече и ги покажа своите атрибути!
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Нова група, нова надеж, една цел – да се купи насмевка онаму каде што е најпотребно
Што му прави 10 дена одмор на море на вашето тело?
Здрави навики кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од вишокот килограми
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка
Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Што ги прави и возрасните деца?
Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford