• 2°C
  Берово
 • 5°C
  Битола
 • 0°C
  Валандово
 • 1°C
  Велес
 • 0°C
  Виница
 • 3°C
  Гевгелија
 • 0°C
  Гостивар
 • 0°C
  Дебар
 • 2°C
  Д. Капија
 • 1°C
  Д. Хисар
 • 0°C
  Делчево
 • 2°C
  Дојран
 • 3°C
  Кавадарци
 • 0°C
  Кичево
 • 0°C
  Кочани
 • 1°C
  Кратово
 • -1°C
  Крушево
 • 1°C
  Кр. Паланка
 • -1°C
  Куманово
 • 1°C
  Неготино
 • 0°C
  М. Каменица
 • -1°C
  М. Брод
 • 3°C
  Охрид
 • 2°C
  Пехчево
 • 1°C
  Прилеп
 • 5°C
  Пробиштип
 • 4°C
  Радовиш
 • 1°C
  Ресен
 • 3°C
  Св. Николе
 • 2°C
  Скопје
 • 2°C
  Струга
 • 2°C
  Струмица
 • 4°C
  Тетово
 • 2°C
  Штип

InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје

Спонзорирани линкови

На 5 декември во 18 часот, во МКЦ клуб ресторан во Скопје, ќе се оддржи нешто сосема новo кога се InTech MeetUp настаните во прашање. Овојпат, посетителите на InTech X ќе имаат можност да се запознаат и научат нешто ново од некои од клучните фигури во Massive Interactive.

На овој бесплатен настан (регистрирајте се тука), присутните ќе имаат прилика да чујат зa “Multi-platform UI, from Hybrid to Native” од Philippe Elsass, Director of UI Architecture во Massive Interactive, кој со присутните ќе ги сподели своите исксуства од предизвиците и пречките со кои Massive се соочувал преминувајќи од хибриден кон целосно нативен UI development наменет за голем број на уреди и за “The Bleeding Edge of .NET Development” каде Andrew Kazyrevich, Principal Architect – Massive Interactive, ќе се обиде да ги разбие митовите дека .NET заостанува зад другите модерни програмски јазици.

Подгответе се за незаборавно искуство додека Andrew ве води низ светот на Docker Containers, Linux deployments и AWS internals во целост подржани од .NET Core. Додека, Alex Krupnov, VP of Engineering ќе каже збор-два за најважните достигнувања и предизвици на Massive Interactive.

Зад организацијата на овој настан стои InPlayer, а на наше големо задоволство, овој InTechx е поддржан од нашите партнери Massive Interactive.  Како поддржувачи на настанот се јавуваат IT.mk, Piksel, Inovativnost.mk, Brainster, Семос едукација, Startup Macedonia, Радио МОФ, Метрополис радио и Smartportal.mk

Се гледаме на 5-ти декември во 18 часот во МКЦ клуб ресторан. (регистрирајте се тука).

За повеќе информации, следете го настанот преку социјалните профили на FacebookTwitter или преку #intech хаштагот.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Таа е најубавата Србинка: Заводливата манекенка се соблече и ги покажа своите атрибути!
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Нова група, нова надеж, една цел – да се купи насмевка онаму каде што е најпотребно
Што му прави 10 дена одмор на море на вашето тело?
Здрави навики кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од вишокот килограми
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка
Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Што ги прави и возрасните деца?
Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford