Oppo најави технологија со која полнењето на мобилните би траело 15 минути

Спонзорирани линкови

Откако во прв план поминаа претстојните смартфони од најпознатите компании на СМК 2016, доаѓа ред на производителите да ги покажат и останатите иновации.

Можеби еден од најинтересните предлози во врска со ова е новата „Супер ВООК“ технологија за полнење на Опо која ветува дека ќе го поврати целосниот капацитет на батеријата на вашиот смартфон за само 15 минути.

Тоа е прилично импресивно тврдење од страна на кинеската компанија, имајќи предвид дека „Квик Чарџ 3.0“ на Куалком може да ја наполни батеријата од 0 до 80 проценти за „цели“ 35 минути. Опо тврди дека создала нов алгоритам, кој успева да задржи максимално ниска температура на апаратот за време на полнењето.

Ниско волтажниот механизам на полнење е сосема безбеден, ветува производителот.

„Супер ВООК“ работи како со микроУСБ, така и со УСБ тип-Ц порти и бара кабел, адаптер и конектор.

За жал во моментов технологијата е ограничена само до батерии од 2500 милиампер часови и телефони на Опо.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford