Подметач од вински дрвени тапи

Спонзорирани линкови

Љубителите на вино обично знаат колку дрвени вински тапи можат да ги соберат низ годините, па ако веќе сте започнале со собирање на вински тапи овој направи сам проект е вистинскиот за вас.

Дрвените вински тапи многу лесно се сечат и имаат прекрасен рустикален изглед. Со нив можете да направите интересни и уникатни рачни изработки.

Ние во прилог ви претставуваме како на едноставен начин да направите подметачи за маса направени од дрвени вински тапи.

Потребни материјали:

  • околу 50 вински тапи

За да ги обезбедите винските тапи од 50 шишиња вино имате неколку опции (а) пијте многу вино, (б) побарајте од локалните ресторани или (в) купите ги онлајн.

  • нож
  • силиконски пиштол

Инструкции:
Исечете мали крукчиња од дрвените вински тапи (колку 5-6 парчиња треба да ви искочат од една тапа). Сите парчиња треба да бидат слични во големина за да можете подоцна лесно да ги лепите и да можете да ставате предмети врз нив.

Сепак, убаво е да има малку контраст во големината, затоа не се грижете премногу тапите да бидат еднакви во големина.


Наместете ги исечените парчиња тапа во форма каква што ќе ви се допадне и започнете да ги лепите една до друга со силиконскиот лепак.

Не заборавајте да ставите некаква подлога за да не ја оштетите работната површина.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford