• 5°C
  Берово
 • 8°C
  Битола
 • 8°C
  Валандово
 • 10°C
  Велес
 • 6°C
  Виница
 • 10°C
  Гевгелија
 • 6°C
  Гостивар
 • 6°C
  Дебар
 • 8°C
  Д. Капија
 • 6°C
  Д. Хисар
 • 7°C
  Делчево
 • 8°C
  Дојран
 • 9°C
  Кавадарци
 • 6°C
  Кичево
 • 8°C
  Кочани
 • 7°C
  Кратово
 • 5°C
  Крушево
 • 6°C
  Кр. Паланка
 • 5°C
  Куманово
 • 10°C
  Неготино
 • 6°C
  М. Каменица
 • 6°C
  М. Брод
 • 7°C
  Охрид
 • 5°C
  Пехчево
 • 6°C
  Прилеп
 • 10°C
  Пробиштип
 • 8°C
  Радовиш
 • 5°C
  Ресен
 • 9°C
  Св. Николе
 • 8°C
  Скопје
 • 6°C
  Струга
 • 8°C
  Струмица
 • 5°C
  Тетово
 • 8°C
  Штип

Хороскопски знаци кои се создадени еден за друг

Спонзорирани линкови

Според астрологијата некои хороскопски знаци си одговараат совршено и се идеални еден за друг. Тие се идеална двојка во секој аспект и не им е тешко да постигнат хармонија и разбирање меѓу себе.

Овен и Лав

Двата огнени ѕвездени знака се идеални една за друга, бидејќи си поставуваат исти цели и одговараат на сличен начин кон проблемите. И двата ѕвездени знака јасно ги покажуваат чувствата меѓусебно. Овенот секогаш го поддржува лавот, а лавот е искрен и отворен со овенот.

Бик и Шкорпија

Сексуалната хемија меѓу овие два лика е многу моќна, но освен тоа нивниот карактер, исто така може да се комбинира изненадувачки добро. И двата ѕвездени знака лесно прават компромиси и успеваат да ги помират мислењата, без разлика колку се тие различни. Шкорпијата генерално е доста саркастична, но бикот умее да останува избалансиран, поради што комуникацијата меѓу нив е одлична.

Близнаци и Вага

Двата ѕвездени знака се создадени една за друга, бидејќи можат да си испорачаат заемно задоволство од животот и силна комуникација. Парот меѓу Близнаци и Вага е исклучително духовит и интересен за останатите. Тие имаат слични интереси и нивниот однос е среќен уште од првиот момент.

Рак и Риби

Еден од најстабилните сојузи се создаваат меѓу Рак и Риби. Двата водни знака можат да си дадат заедничка безбедност, комфорт и споделена љубов. Привлекувањето меѓу претставниците на овие два лика е неодржлива. Еднаш создаден таков сојуз тешко се распаѓа.

Девица и Јарец

Според астрологијата девицата си одговара најдобро со јарците. Меѓу нив се гради исклучиво доверба и разбирање, што ги прави една прекрасна комбинација. Освен тоа двата ѕвездени знака се поддржуваат многу во најтешките моменти.

Стрелец и Водолија

Стрелец и Водолија се слободољубиви знаци во зодијакот, поради што се идеални еден за друг. Тие никогаш не би ја прекршиле потребата од слобода на другиот. Освен тоа и двата ѕвездени знака сакаат да чукнат на нестандардните начини за забава.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Таа е најубавата Србинка: Заводливата манекенка се соблече и ги покажа своите атрибути!
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Нова група, нова надеж, една цел – да се купи насмевка онаму каде што е најпотребно
Што му прави 10 дена одмор на море на вашето тело?
Здрави навики кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од вишокот килограми
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка
Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Што ги прави и возрасните деца?
Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford