Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје

Спонзорирани линкови

Со пари мнооогу работи се купуваат…..Но, дали сме се запрашале дали со ПАРИ може да купиме ИСКРЕНА ПРЕГРАТКА, ИСКРЕН БАКНЕЖ од некој што не ти е дете, маж, жена, татко,  мајка….

 

Вака започнува еден преемотивен статус на Илче Младеновски -Професор по музичка уметност во ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје.

 

Ви го пренесуваме во целост фејсбук статусот

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=10224140789567029&id=1219536955

 

 

Со пари мнооогу работи се купуваат…..Но,дали сме се запрашале дали со ПАРИ може да купиме ИСКРЕНА ПРЕГРАТКА,ИСКРЕН БАКНЕЖ од некој што не ти е дете,маж,жена,татко,мајка…..туку се радува на секое Твое добредојде кога и да се појавиш бидејки тие 40 минути го правиш на некој начин СРЕЌЕН…….Горд сум на себе што во ова НЕВРЕМЕ некого можам да го направам среќен бар на половина час …..Поради мене на некој начин се среќни и учениците од ДСУ за РЕХАБИЛИТАЦИЈА и ОБРАЗОВАНИЕ “Св.Наум Охридски” Скопје каде секоја среда се дружиме играме и пееме а сега и ОНЛАЈН…..овие деца се МНОООГУ ИСКРЕНИ и знаат БЕСКРАЈНО да САКААТ , само сакаат да си искрен со нив…….Сега периодов направивме преработка на БОЖИКНА ПЕСНА со моите ученици ФАЛА ВИ ЈОВАНА,АНГЕЛА,ГОРАСТ,ЛУКА,БРАНКО,СТОЈАН и ТЕОДОРА тоа се нашите пејачи…..

ЈАВНО се заблагодарувам на

Mimi Jovanovska – која допринесе со нејзиниот божји глас, му се заблагодарувам на

 

Filip Nune  –  ни помогна со студиска обработка на Аудио снимката,

 

Blagoja Kovacevski  –  исто со неговото студио ни помогна, со
Miki Gjorgjievski    заедно го склопивме видеото…..ФАЛА ВИ ДРУШТВО…..и што да кажам друго…..СРЕКЕН и ГОРД на сработеното па уживајте
Видеото можете да го погледнете овде :

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford