Кучиња: нераскажана приказна

Спонзорирани линкови

Кучињата се многу повеќе од сакани миленици- на почетокот грабливци, но со текот на својата еволуција доживеале неверојатни промени.

Оваа серија ја опишува историјата на најдобриот пријател на човекот, следејќи ја историјата на кучињата и проучувајќи низа кучиња со најголем фокус на раните фази на припитомувањето.

Запознајте ја корисната улога на кучињата низ создавањето на современиот однос меѓу нив и луѓето. Серијалот исто ни открива и револуционерни научни истражувања кои докажуваат дека кучињата не разбираат подобро отколку што замислуваме и вековната врска меѓу човекот и кучето е чиста хемија.


Кучињата помогнале да се обликува светот каков што го знаеме. Ловејќи со нас ни помогнале да застанеме на врвот на синџирот на исхрана. Штитејќи ги нашите стада, помогнале од грабливци да еволуираме во одгледувачи. Служејќи се со својата сила и издржливост ни овозможија да живееме на најекстремните места на светот.

Следете го серијалот секоја недела на Дискавери и дознајте колку всушност нашите најдобри пријатели напредувале и ни помогнале низ времето.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Екслузивно со Стеван Стеванович: Неоткриени детали од прославата на РК Вардар но и од приватниот живот
Новогодишни анимирани филмови кои ќе ви го стоплат срцето овие празници
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Интервју со Д-р Ангелчо Андоновски: Каква е состојбата со морбилите и како детската болница „Козле“ се справува со нив?
Отворено со Д-р. спец Ангелчо Андоновски
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Направи сам: 9 идеи за новогодишни украси
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Одвојте време за работите кои ги сакате: Новогодишно видео кое ќе ви го стопи срцето
7 идеи како да ги искористите сијаличките во домот за да изгледа како новогодишна бајка
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford