Крис Нот и Киша Касл – Хаџес во играната серија “Манифесто” на Дискавери

Спонзорирани линкови

Крис Нот, на гледачите најпознат по улогата во „Сексот и градот” и Киша Касл- Хаџес се придружуваат на актерската екипа на серијалот “Манифесто”, кој оваа година ќе се прикажува на Дискавери каналот.

Серијалот ја следи приказната како ФБИ го разоткрива Тед Кацински (Пол Бетани) , познат како Унабомбер, еден од најозоглсените криминални умови во светот.  Снимањето започнува во Атланта на 30 јануари под режисерската палка на Грег Јаитенс.

Нот ќе го глуми Дон Акерман, шефот на единицата, кој ја надгледуваше операцијата Унабомбер. Касл- Хаџес ја глуми Теби, агентката која се здружува со ФБИ агентот Џим Фицџералд- Фитц во чија улога е Сем Вортингтон, еден од најдобрите профилери во историјата на ФБИ чиј радикален пристап на собирање податоци помага во разоткривањето на Кацински. Нот, Касл- Хаџес и Вортингтон му се придружуваат на Пол Бетани кој ја глуми улогата на Тед Кацински.

“Манифесто” открива како Џим Фиц Фитцџералд ги предизвикал дотогаш познатите методи на собирање на податоци со својот радикален пристап. Тој се занимавал со профилирање на луѓе, но неговиот фокус на лингвистиката е од витално значење за решавање на случајот. Тој бил убеден дека откривањето на идентитетот на вистинскиот Унабомбер се наоѓа во неговиот манифест, односно деталните записи на Кацински.

Продукцијата на “Манифесто” е на Лајонсгејт и Тригер Стрит Продакшн. Кевин Спејси, Трој Серер и Грег Јаитенс се извршни продуценти, додека во име на Дискавери извршен продуцент е Џон Голдвин. Вистинскиот Џин Фитцџералд пак е продуцент советник.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Екслузивно со Стеван Стеванович: Неоткриени детали од прославата на РК Вардар но и од приватниот живот
Новогодишни анимирани филмови кои ќе ви го стоплат срцето овие празници
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Интервју со Д-р Ангелчо Андоновски: Каква е состојбата со морбилите и како детската болница „Козле“ се справува со нив?
Отворено со Д-р. спец Ангелчо Андоновски
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Направи сам: 9 идеи за новогодишни украси
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Одвојте време за работите кои ги сакате: Новогодишно видео кое ќе ви го стопи срцето
7 идеи како да ги искористите сијаличките во домот за да изгледа како новогодишна бајка
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford