• 6°C
  Берово
 • 7°C
  Битола
 • 10°C
  Валандово
 • 8°C
  Велес
 • 6°C
  Виница
 • 8°C
  Гевгелија
 • 7°C
  Гостивар
 • 6°C
  Дебар
 • 8°C
  Д. Капија
 • 7°C
  Д. Хисар
 • 5°C
  Делчево
 • 8°C
  Дојран
 • 8°C
  Кавадарци
 • 6°C
  Кичево
 • 9°C
  Кочани
 • 5°C
  Кратово
 • 6°C
  Крушево
 • 4°C
  Кр. Паланка
 • 6°C
  Куманово
 • 9°C
  Неготино
 • 4°C
  М. Каменица
 • 6°C
  М. Брод
 • 10°C
  Охрид
 • 6°C
  Пехчево
 • 7°C
  Прилеп
 • 6°C
  Пробиштип
 • 7°C
  Радовиш
 • 8°C
  Ресен
 • 7°C
  Св. Николе
 • 9°C
  Скопје
 • 10°C
  Струга
 • 8°C
  Струмица
 • 6°C
  Тетово
 • 7°C
  Штип

Дајана: Трагедија или предавство?

Спонзорирани линкови

Тричасовна специјална програма која вклучува интервју со славниот биограф на принцезата Ендру Мортон, делови од приватните ракописи на принцезата и теoриите за заговор поврзани со смртта.

Автомобилската несреќа која беше фатална за принцезата Дајана, го потресе светот и го означи денот кој никој никогаш не го заборави. ТЛЦ на годишнината од трагедијата оддава чест на „кралицата на човечките срца” во еден емоционален, тричасовен специјал кој вклучува ексклузивни снимки, исечоци од интервјуа од принцезата со Ендру Мортон и новите истражувања за теориите на заговор поврзани со нејзината смрт. „Дајана: Трагедија или предавство?” премиерно ќе се прикаже на 31 август во 20 часот на ТЛЦ.

Познатата хуманитарка и стилска икона, принцезата Дајана го редeфинираше поимот „кралски”, додека привлекуваше милиони со нејзиниот непретенциозен шарм. Светот ја запозна како млада, срамежлива девојка и ја следеше додека растеше во јака независна жена. Ја сакаа бидејќи ги заобиколуваше нормите и сама го кроеше нејзиниот кралски пат. Специјалната програма го прикажува нејзиниот живот, настаните кои се одвивале до нејзината смрт и неколку теории на заговор поврзани со несреќата. Во документарната специјална програма се откриваат нови детали за кралското семејство, предизвикано од животот кој Принцезата го водеше со принцот Чарлс и тоа колку заштитнички била настроена спрема своите синови.

Гледачите ќе имаат можност да го преслушаат и ексклузивниот разговор на Дајана со биографот Ендру Мортон. Останатите интервјуа се со нејзините пријатели, Мери Робертсон и Џејмс Колтруст, телохранителот Кен Варфеа, кралската биографичарка Ингрид Сувард, кралската историчарка Кејт Вилијамс и новинарките Темрон Хил и Дебора Норвил. Покрај тоа, актерот и теоретичар на заговори Ричард Белзер дава увид во различните можности за тоа што точно се случило во трагичната ноќ со принцезата Дајана.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Таа е најубавата Србинка: Заводливата манекенка се соблече и ги покажа своите атрибути!
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Што му прави 10 дена одмор на море на вашето тело?
Здрави навики кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од вишокот килограми
Дали знаете што се случува со млечните производи што не се чуваат во фрижидер?
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка
Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Што ги прави и возрасните деца?
Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford