Трикови за да направите совршени летни фотографии за на Instagram

Спонзорирани линкови

Социјалните мрежи се полни со фотографии од плажа, море, базен, па макар и планина. Сите сакаат да направат совршена фотографија од нивното летување и да го покажат извајаното тело. Ако сакате да се претставите во што е можно подобро светло, следете ги советите на професионалните фотографи…

Истакнете ги деловите на телото за кои имате најмногу самодоверба, макар тоа било грбот. Можете да направите една фотографија со поглед преку рамена.


Ако првите селфи фотографија, направете ја од повисок агол и во полупрофил. Ако ве фотографираат застанати, замолете го фотографот да се спушти малку пониско, за да ви го издолжи телото.

Избирајте една од трите пози: стоичка, седечка или лежечка.


Ако стоите, спојте ги нозете со тоа што едното колено ќе го ставите пред другото, а колкот ќе го исфрлите на страна (со цел да добиете што поголема кривина, за телото да не ви изгледа како столб). Рацете кренете ги во вис или ставете ги на колкови.

Добра опција е да направите фотографија во лежечка положба, бидејќи така ќе ја искористите гравитацијата во своја корист. Еден пример е да легнете на страна, ставете ги нозете една врз друга со тоа што едното колено ќе го спуштите на подот. Со тоа ќе добиете женски облик на телото.

Одлична поза е ако малку го истакнете колкот во страна. Имајте на ум дека фотографијата поседува две димензии, висина и ширина, па рацете и нозете никогаш немојте да ги пружите кон камерата, бидејќи така визуелно се кратат.

A post shared by Vogue (@voguemagazine) on

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Новогодишни анимирани филмови кои ќе ви го стоплат срцето овие празници
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Интервју со Д-р Ангелчо Андоновски: Каква е состојбата со морбилите и како детската болница „Козле“ се справува со нив?
Отворено со Д-р. спец Ангелчо Андоновски
„Купи насмевка“ ги изненади децата од ,,11 Октомври“ и „Козле“.
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Направи сам: 9 идеи за новогодишни украси
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Одвојте време за работите кои ги сакате: Новогодишно видео кое ќе ви го стопи срцето
7 идеи како да ги искористите сијаличките во домот за да изгледа како новогодишна бајка
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford