Нова група, нова надеж, една цел – да се купи насмевка онаму каде што е најпотребно

Спонзорирани линкови

Деновиве можеме да забележеме еден многу интересен пост на кој се одзваа доста луѓе и ја дадоа својата подршка.

Имено станува збор за ново отворена група која ќе продава гардероба, акцесорис, книги и што ти уште не по симболични цени а едниствен начин да се подигне производот е да се приложи уплатница од донарската сметка или од пораката за донации.

Интересен е и самиот наслов на групата Купи насмевка.

Администраторите на истата се надеваат на вистинска соработка од сите хуманитарни луѓе кои што сакаат да помогнат на било кој начин.

Ги охрабруваме и фирмите кои сакаат да се вклучат во овие активности да не се двоумат бидејќи среќата да помогнеш на некој е незаменлива. Знаеш дека со насмевка ќе заспиеш вечерта. Во преден план и на сам старт на истата група може да се забележи дека ќе се собираат средства за болни деца на кои им е неопходеннитен третман или операција.

Дали ќе прерасне во нешто поголемо оваа група и дали ќе ја добие соодветната подршка и ќе се прошири да помага и на сиромашни и ранливи семејства останува да видиме.

Наше е да им ја дадеме соодветната подршка и да им посакаме успех во нивната единствена цел – да купат насмевка!

Доколку сакате и вие да се придружите на истата група тоа може да го сторите на следниот линк:

https://www.facebook.com/groups/543827239372908/

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford