• 8°C
  Берово
 • 7°C
  Битола
 • 11°C
  Валандово
 • 9°C
  Велес
 • 8°C
  Виница
 • 9°C
  Гевгелија
 • 7°C
  Гостивар
 • 6°C
  Дебар
 • 9°C
  Д. Капија
 • 8°C
  Д. Хисар
 • 7°C
  Делчево
 • 9°C
  Дојран
 • 10°C
  Кавадарци
 • 6°C
  Кичево
 • 9°C
  Кочани
 • 5°C
  Кратово
 • 7°C
  Крушево
 • 6°C
  Кр. Паланка
 • 8°C
  Куманово
 • 10°C
  Неготино
 • 6°C
  М. Каменица
 • 6°C
  М. Брод
 • 11°C
  Охрид
 • 8°C
  Пехчево
 • 8°C
  Прилеп
 • 7°C
  Пробиштип
 • 8°C
  Радовиш
 • 7°C
  Ресен
 • 8°C
  Св. Николе
 • 11°C
  Скопје
 • 10°C
  Струга
 • 9°C
  Струмица
 • 7°C
  Тетово
 • 10°C
  Штип

Поучна исповед: Таа има 39 години, брчки и вишок килограми, но сфатила нешто многу важно за убавината!

Спонзорирани линкови

Една мајка, колумнистка и жена која не го откри името но откри дека има 39 години раскажува за суштината на животот и убавината кон која сите жени толку тежнеат.

Нејзината приказна ја пренесе Huffington Post, а ние ви ја пренесуваме во целост во продолжение.

Ќе ти откријам една голема тајна: Денес си многу убава!

Ми беа потребни 39 години за да го сфатам ова, убавината која ја поседуваме и сега кога сум целосно свесна за тоа, морав да го споделам заедно со вас.

Еве како го сфатив тоа…

Додека се подготвувам да зачекорам во четириесеттата година од животот, би сакала сега штотуку да наполнев 30 години. Со полни 30 имав 10 кг помалку отколку сега. Немав брчки на лицето, подбрадок. Купував работи во делот за јуниори.

Кога имав 30 години бев убава, но не го знаев тоа. Бев фокусирана само на оние негативни работи кои ги имав – оние 5 килограми вишок, градите кои после доењето почнаа да се опуштаат и стомачето кое ми остана по бременоста.

Сакав повторно да имам дваесет години како порано.

Кога имав 20 години, бев 10 килограми послаба, со затегнати стомачни мускули и бутови, градите ми беа цврсти и полни и не ни помислував на тоа дека на задникот можам да имам дупчиња, и задоволно носев бикини бидејќи имав многу, многу повеќе самодоверба.

Кога имав 20 години бев преубава, но не го знаев тоа.

Бев фокусирана само на негативните работи – се споредував со девојките кои беа послаби и поубави од мене, со природна руса коса. Дома постојано бев пред огледало. Сакав да бидам иста како нив. Им завидував…

Сега, кога сум на прагот на моите четириесетти години, ги гледам моите фотографии од 30 години и гледам една прекрасна жена. Ги гледам фотографиите кога имав 20 години – гледам една прекрасна девојка.

Сега знам дека кога ќе имам 50 години и ќе ги гледам моите фотографии кога сум имала 40, ќе видам една убава жена.

Што значи тоа? Значи дека и денес сум убава. Исто како и ти!

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Таа е најубавата Србинка: Заводливата манекенка се соблече и ги покажа своите атрибути!
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Што му прави 10 дена одмор на море на вашето тело?
Здрави навики кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од вишокот килограми
Дали знаете што се случува со млечните производи што не се чуваат во фрижидер?
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка
Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Што ги прави и возрасните деца?
Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford