3 тајни на изгледот на најубавите жени на светот кои лесно се копираат

Спонзорирани линкови

Пријанка Чопра 17 години подоцна е успешна глумица во Холивуд и Боливуд откако во 2000-та година, ја започна својата кариера кога доби титула Мис на светот.

Во продолжение можете да дознаете неколку нејзини мали тајни кои се задолжени за нејзиниот изглед и фит фигурата кои можат сите да ги копираат.

Природна козметика

Таа верува во органската козметика и негувањето на кожата и косата со сотојки од природата. Не не чуди тоа што денес само прави маска за лице, тело и коса чиј рецепти ги добила од својата мајка и баба.

Пилингот за усни го прави од морска сол и малку вода од ружа, со кои нежно го масира ова подрачје. Прекрасната коса ја хидратизира со маска од јогурт и мед, а сувата кожа на телото ја решава со домашно направена крема по име Убтан.

Таа се состои од двестотини грама брашно во кое додава неколку капки лимон и доволно јогурт за да создаде мазна паста. Нејзе потоа ја зачинува со куркума, па истата ја нанесува на целото тело, ја држи 30 минути а потоа се тушира.

Жените во Индија ги сакаат природните производи, а овие работи навистина делуваат за мене, призна Пријанка за американскиот магазин “Vogue”.

Вода за фит фигура

Кога не снима, Пријанка не нанесува шминка на лицето, но сака да го заштити од штетни зрачења со крема за сончање и кокосово масло.

Кокосовото масло ќе го промени вашиот живот и доколку го пиете секој ден, тврди таа. Експертите препорачуваат една кафеава лажичка масло да се растопи во загреана вода или во топол чај и да се испие дваесетина минути пред ручекот или вечерата. Токму овој чекор, ќе го намали вашиот апетит.

Уште една евтина тајна на нејзината убавина лежи во пиењето големи количини вода, понекогаш со свежо исцеден лимон, со што таа ги отстранува токсините од телото, но ја поттикнува и работата на метаболизмот.

Здравата прехрана

За убава кожа и фит фигура клучна е и здрава прехрана. Пријанка обожава да јаде, а најчесто јаде пилешко, комбинирано со многу свежо овошје и зеленчук. Избегнува пржена храна, а за викенд обожава да си дозволи и некој благ и сладок рецепт.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford