Писмата до Дедо Мраз

Спонзорирани линкови

Нова Година е најмагичниот период во годината, како за постарите така и за помладите. Насекаде се чувствува таа празнична магија, како по улиците така и во нашите домови.. Сите со своите желби ја дочекавме Новата Година. Некои ги замисливме длабоко во себе кога часовникот откуца полноќ а некои ги преточија во зборови врз хартијата и ја адресираа таа желба до Дедо Мраз. Најчесто најмилите и најмалите ги напишаа своите желби во тоа волшебно писменце до Дедо Мраз. Таа возбуда и радост не може да се сокрие во детските очиња кои со огромна жар и надеж ја дочекаа Новата Година.

Успеавме да ѕирнеме во неколку детски писменца и да ви ги доловиме тие желби. Малечки, искрени и остварливи.

 

 

Драги Дедо Мраз

Во изминатата година бев умна но знам дека во Новата Година ќе бидам уште поумна. Затоа сакам да те замолам да ми оствариш неколку желби :

1.Да заврши короната за да можам слободно  и безгрижно да си играм со другарчињата.

2. Сакам оваа година да добијам братче или сестричка.

3. Сакам да добијам карта за да патувам до Северниот Пол и да те запознаам тебе и твоите помошници.

Среќна Нова Година Дедо Мраз !        Те сака Јована

 

 

Прочитавме писмо и со желба за подарок  како колички на батерии, багери и мнооогу чоколалди

 

 

Желбата на Дамјан кој ни го сподели новогодишното писмо до Дедо Мраз и ни шепна уште неколку желби кои ќе останат тајна 😉

 

 

Писмото на Бисера : Оваа 2021 година сакам да ни донесе нов и убав снег. Имам уште една желба а тоа е да исчезне короната за да можам да си играм со другарчињата.

 

Новогодишната желба на Максим напишана во писмото до Дедо Мраз е да добие подарок: Shark Puppet за да ужива во безгрижната игра со другарчиња

 

Исто така и Давид не го заборави моментот да напише новогодишна честитка со неговата сестричка и новогодишно писмо до Дедо Мраз во кое тој му побарал поклон кој сакаше да остане тајна. Само ни раскажа дека со нетрпение очекува да му ја донесе Дедо Мраз и заедно ќе уживаме во таа игра.

 

Сите дечиња со прекрасните писма до Дедо Мраз во едно се согласни. Што побрзо да заврши оваа пандемија со Короната за да можат да се вратат на безгрижната детска игра и да креираат безброј детски спомени вредни за паметење.

 

СРЕЌНА НОВА ГОДИНА !!!

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford