Предновогодишна генералка

Спонзорирани линкови

Хм….од каде да почнам…. Да не се лажеме ама горе долу 2020 година за сите беше лоша со неколку поучни моменти. Заборавивме на долгите ноќни дружби со пријателите, на целодневната прошетка по излози, на собирањето на најблиските за прославување на убави моменти… Заборавивме на патувања, на дружења…Но научивме и многу лекции. Без секој се може ! Да, буквално без секој ! Така да заборавете на личностите кои заборавиле на вас, заборавите на личностите што ве бараат само кога ќе им требате. Заборавете на луѓето што ве прават несреќни. Животот е прекраток за да дозволите да други ви го креираат расположението и делата. И не е себично да се ставите вие самите на прво место. Вие сте на тронот во вашето кралство. Круната на глава и напред. Декември е сосема идеален месец за предновогодишна генералка пред да ги наместете сијаличките да заблескаат а и вие со нив. Затоа не губете време. Уште денес, листот и пенкалото пред вас и стокмете го списочето на луѓе кои се секогаш тука за вас и луѓе кои се тука само кога им требате. Врамете го она со вистинските и одвреме на време проверувајте го. И не е себичност, самопочитување е. Исфрлете се што ви е вишок во домот, во животот и зачекорете во 2021. Украсете го домот, украсете ја елката. Запалете ги сијаличките да заблескаат. Заблескајте и вие. И тоа на најјако. Среќни Празници !

 

 

INTERACTIVE MAP: Where to see the Milwaukee area's best holiday lights

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford