Душичка мала! 56 секунди кои ќе ви го стопат срцето и ќе ви одржат животна лекција

Спонзорирани линкови

Дали сте среќни поради малите нешта во животот? Оние навидум обични работи кои честопати ги земаме здраво за готово? 

Ова видео од 56 секунди ќе ве потсети дека секогаш треба да бидете благодарни и скромни!

Со текот на животот ја забораваме вредноста на малите работи во животот. Но доколку ги вреднувате овие мали работи, тие ќе завземат големо место во вашето срце. Малите работи некогаш значат многу бидејќи се поклонуваат со љубов и само неколку вакви работи можат да го направат некому животот посреќен.

Иако подарокот не е нешто што го очекувала ниту пак посакала, ова мало девојче знае како да го цени и да го вреднува.

Имено, тригодишното девојче од видеото подолу секогаш ќе ве потсетува што навистина во животот е важно и дека секогаш имаме нешто на што треба да бидеме благодарни.

Откако нејзината мајка и го даде подарокот, нејзиното лице беше облиено со среќа и радост. Кога го отвори подарокот во него пронајде само најобична спајалица.

Иако подарокот не е нешто што го очекувала ниту пак го посакала, ова мало девојче знае како да го цени тоа што го добила и да му се радува.

Мора да признаеме дека мал е бројот на луѓе кои би реагирала вака среќно како ова тригодишно девојче во моментот на добиената спајалица, а нејзината реакција на скромниот поклон не потсетува секогаш да бидеме скромни и да бидеме благодарни и на малите работи кои ни ги дава животот.

Некогаш децата можат да не научат и повеќе од постарите.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford