BMW Gran Lusso Coupe – неостварена желба на секој љубител на автомобили

Спонзорирани линкови

Во минатите неколку години, автомобилската компанија BMW претстави бројни концепти на автомобили кои дотогаш не сме имале прилика да ги видиме.

Оваа година се појавија гласини дека гигантската компанија ја базира својата нова серија на Gran Lusso Coupe моделот.

Доколку тоа е вистина, тогаш првата работа која може да се забележи е остриот, строго дефиниран екстериер.

Фаровите и позиционите светла се неверојатно минималистички и претставуваат акценти наместо нешто што ќе привлекува премногу внимание.

Главното унапредување на платформата е токму технологијата која е користена. Предниот дел од автомобилот може да се пофали со нешто што BMW го нарекува “Connected Drive” сервис. Многу делови од автомобилот се поврзани со LED дисплеи, што на возачот му нудат информации за дестинацијата, работата на автомобилот и интерфејс што совршено соработува со автоматизираните системи.

Благодарение на компаниите како што е Тесла, автономните автомобили повеќе не се непозната тема, но она што BMW го предлага е систем кој ја надминува разликата помеѓу автомобилскиот компјутер и возачот.

Иако ова сè уште е само прототип, многу од овие елементи имаат голема шанса да завршат токму како дел од новата серија. Иако моментално самостојните автомобили се во екот на популарноста, многумина не сакаат да се откажат од квалитетното возачко искуство.


Со тоа, очекуваме оваа серија да биде автомобил кој ќе даде сè од себе, со цел да го подобри искуството при возењето, без одземање на било кој детаљ.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Екслузивно со Стеван Стеванович: Неоткриени детали од прославата на РК Вардар но и од приватниот живот
Новогодишни анимирани филмови кои ќе ви го стоплат срцето овие празници
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Интервју со Д-р Ангелчо Андоновски: Каква е состојбата со морбилите и како детската болница „Козле“ се справува со нив?
Отворено со Д-р. спец Ангелчо Андоновски
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Направи сам: 9 идеи за новогодишни украси
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Одвојте време за работите кои ги сакате: Новогодишно видео кое ќе ви го стопи срцето
7 идеи како да ги искористите сијаличките во домот за да изгледа како новогодишна бајка
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford