Уште една измама на која наседнаа корисниците на Фејсбук

Спонзорирани линкови

Илјадници корисници на Фејсбук, наседнаа на уште една измама која овие денови кружеше на оваа социјална мрежа, а овој пат сите полудеа за богатството на Цукерберг.

Поточно, корисниците масовно споделувале статус во кој се наведува дека сите оние кои ќе го споделат статусот, заедно со тагнатите пријатели, ќе добијат 4.5 милиони долари од команијата на Цукерберг.

Зарем некој поверува и во ова?!

Пораката е всушност поврзана со најавата на Цукерберг дека ќе го подели своето богаство, но во неа се наведува и дека сопственикот на Фејсбук одлучил да даде 10% од своето богаство на обичните корисници.

Она што корисниците требало да го направат било да го споделат статусот и да означат 5 до 10 пријатели; потоа Фејсбук наводно ќе ги „прегледа“ постовите на корисниците и ќе избере 1.000 на кои ќе им даде 4.5 милиони долари.

Дури и се наведуваше дека поделбата на богатството на Цукерберт била и најавена во телевизиската емисија „Good Morning America“.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford