• 2°C
  Берово
 • 5°C
  Битола
 • 1°C
  Валандово
 • 3°C
  Велес
 • 0°C
  Виница
 • 3°C
  Гевгелија
 • 1°C
  Гостивар
 • 1°C
  Дебар
 • 3°C
  Д. Капија
 • 2°C
  Д. Хисар
 • 1°C
  Делчево
 • 3°C
  Дојран
 • 4°C
  Кавадарци
 • 1°C
  Кичево
 • 1°C
  Кочани
 • 1°C
  Кратово
 • -1°C
  Крушево
 • 1°C
  Кр. Паланка
 • 0°C
  Куманово
 • 2°C
  Неготино
 • 0°C
  М. Каменица
 • -1°C
  М. Брод
 • 3°C
  Охрид
 • 2°C
  Пехчево
 • 2°C
  Прилеп
 • 4°C
  Пробиштип
 • 5°C
  Радовиш
 • 2°C
  Ресен
 • 4°C
  Св. Николе
 • 3°C
  Скопје
 • 2°C
  Струга
 • 3°C
  Струмица
 • 5°C
  Тетово
 • 3°C
  Штип

Киану Ривс со уште една силна порака која многу ќе ве замисли

Спонзорирани линкови

Актерот Киану Ривс стана доста популарен и по својата мудрост во поглед на животот. Од време на време, иако најчесто е изолиран, тој знае да се појави од некаде и да го замисли целото човештво со своите филозофии и размислувања за животот.

Ова е најновото од него:

„Јас не можам да бидам дел од светот во кој мажите инсистираат на тоа да ги гледаат жените облечени како проститутки, инсистираат жените да се расфрлуваат со оние делови од себе кои треба да се ценат. Каде што не постои концепт на чест и достоинство и каде што човек може да се потпре само на оние кои викаат “Ти ветувам“.
Во свет во кој жените не сакаат деца, а мажите семејство. Каде што оние кои се всушност најпразни сметаат дека се успешни зад воланите на автомобилите на нивните татковци, а таткото кој има макар тронка моќ се обидува да ви докаже дека вие сте никој и ништо.

Каде луѓето лажно изјавуваат дека веруваат во Бог, постојано со чашка алкохол во рака и недостаток од било какво разбирање на нивната религија.

Каде што концептот на љубомора се смета за нешто од што треба да се срамиме, а скромноста за слабост.

Каде луѓето заборавија на љубовта и едноставно бараат најсоодветен партнер.

Свет во кој луѓето го поправаат и најмалечкиот проблем на нивниот автомобил, нештедејќи ниту пари, ниту време ниту себеси – делуваат толку сиромашни што само автомобилот може да го прикрие тоа.

Не сакам да бидам дел од светот во кој момчиња ги трошат парите, на нивните родители, во ноќни клубови скокајќи издрогирани на примитивни звуци, а девојките треба во ова да се вљубат.

Каде мажите и жените повеќе не се разликуваат ни полово.

Каде сето ова се погоре се нарекува ’слобода на избор’ но затоа оние кои ќе одберат друг пат од овој се жигосани како ’ретардирани’ – не доволно кул.
Јас го избирам мојот пат, ненаметнат од општеството и тажно е што многу ретко можам да најдам слични размислувања кај луѓето меѓу кои сум сакал да го најдам повеќе од се“ – напиша Киану.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Таа е најубавата Србинка: Заводливата манекенка се соблече и ги покажа своите атрибути!
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Нова група, нова надеж, една цел – да се купи насмевка онаму каде што е најпотребно
Што му прави 10 дена одмор на море на вашето тело?
Здрави навики кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од вишокот килограми
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка
Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Што ги прави и возрасните деца?
Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford