Гејмерите се напалија: Star Citizen собра 63 милиони долари! Дали е тоа доволно за одлична игра?

Спонзорирани линкови

Играта својот живот го започна на Kickstarter каде авторите пробале да дојдат до сума од 500 000 долара.Речиси две години покасно вкупната сума на собраните пари изнесувала околу 63 милиони долари,каде секој ден таа д=цифра се зголемува

Играта под името Star Citizen го започна својот живот на Kickstarter каде нејзините творци сакале да стигнат до сумаод пола милион долари.Дури тогаш се видело дека под овој наслов се крие светла иднина,бидејки упеал да собере четири пати повеке пари од дтраженото, поточно два милиона долара.

Мегутоа тука не застана целата приказна.Креаторот Kris Roberts им овозможи на лугето да ја унапредат да купат разни пакети каде се наогаат разни бонуси како што се вселенски бродови пари во играта,оружје…Скоро две години подоцна,вкупната собрана сума изнесувала околу 63 милиони долари,а секој ден цифрата расте.

Креаторот Kris маестрално ја искористи медиумското внимание и заинтересираноста на играчите, па постепено додавал нови можности.Така покрај можноста за шетање по орбитните станици,играчите ке можат да слетуваат на планети и да се борат во прво лице, опцијата која е од неодамна демонстрирана.

За сега сеуште не е познато кога Star Citizen јавно ке се појави, но впечатоците на лугето кои учествувале во бета тестирањето е многу позитивен.

Погледнете го видеотот:

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford