• 4°C
  Берово
 • 7°C
  Битола
 • 7°C
  Валандово
 • 7°C
  Велес
 • 5°C
  Виница
 • 8°C
  Гевгелија
 • 4°C
  Гостивар
 • 3°C
  Дебар
 • 7°C
  Д. Капија
 • 4°C
  Д. Хисар
 • 6°C
  Делчево
 • 7°C
  Дојран
 • 8°C
  Кавадарци
 • 4°C
  Кичево
 • 6°C
  Кочани
 • 6°C
  Кратово
 • 4°C
  Крушево
 • 4°C
  Кр. Паланка
 • 4°C
  Куманово
 • 8°C
  Неготино
 • 5°C
  М. Каменица
 • 4°C
  М. Брод
 • 7°C
  Охрид
 • 4°C
  Пехчево
 • 4°C
  Прилеп
 • 8°C
  Пробиштип
 • 7°C
  Радовиш
 • 5°C
  Ресен
 • 6°C
  Св. Николе
 • 6°C
  Скопје
 • 6°C
  Струга
 • 7°C
  Струмица
 • 3°C
  Тетово
 • 6°C
  Штип

Ова се трите најпопуларни секс пози во Европа

Спонзорирани линкови

Постојат бројни секс пози, што најдобро го илустрира древниот идиски запис-Кама сутра.Мегутоа многу од тие пози се неизводливи, па затоа ние европјаните,кои несме толку вежбале јога, ги сакаме они поедноставните.

Сексуалниот терапевт препорачува за да го подобрите сексуалниот однос препорачано е почесто да ги менувате секс позите.Со роа ви ги донесува најдобрите три пози во Европа.

Поза слон
Ова е една од омилените секс пози во Италија и Франција, а уште се нарекува позе мрзливо куче.Во неа жената лежи на стомакот со перница сместена испод долниот дел на стомакот така што колковите би биле во воздух.Партнерот се наога позади нејзиниот грб и со рацете се потпира на креветот така што неговото торзо би останало во воздух,додека со нозете е наслонет на партнерката.

Ова е класична модификација на позата од позади ,додава посебна доза на романтика бидејки партнерите се поблиску и можат да се бакнуваат,а перницата под неа дозволува и подобра стимулација на Г-точката.

Лотус поза
Оваа секс поза е популарна во Шпанија.Во оваа поза жената седи во крилото на мажот така што своите нозе ги обмотува околу неговиот струк,додека нивните тела ја прават формата на цвет.Во Шпанија оваа поза е и своеврстен секс симбол на слободата бидејки во таа земја во 1970 година било забрането филмови со експлицитни сесксуални содржини.
-Шпанците масовно оделе во Франција да го гледаат „Последното танго во Париз“ а токму тој филм ја покажуваа оваа поза.Во оваа поза љубените се сосема заљубени и се гледаат во очи-објаснува професорката по сексологија Belen Molinuevo од Универзитетот во Мадрид.

Мисионерска со став
Оваа поза е многу популарна во Холандија, апретставува варијанта на традиционална мисионерска поза.Во неа партнерката лежи на грб со сосема раширени раце и нозе.Според сексолозите оваа поза симболизира отовреност е ранливост на жените на љубовникот,што во сексот внесува доза на сензуалност.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Таа е најубавата Србинка: Заводливата манекенка се соблече и ги покажа своите атрибути!
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Нова група, нова надеж, една цел – да се купи насмевка онаму каде што е најпотребно
Што му прави 10 дена одмор на море на вашето тело?
Здрави навики кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од вишокот килограми
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка
Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Што ги прави и возрасните деца?
Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford