• 2°C
  Берово
 • 5°C
  Битола
 • 0°C
  Валандово
 • 1°C
  Велес
 • 0°C
  Виница
 • 3°C
  Гевгелија
 • 0°C
  Гостивар
 • 0°C
  Дебар
 • 2°C
  Д. Капија
 • 1°C
  Д. Хисар
 • 0°C
  Делчево
 • 2°C
  Дојран
 • 3°C
  Кавадарци
 • 0°C
  Кичево
 • 0°C
  Кочани
 • 1°C
  Кратово
 • -1°C
  Крушево
 • 1°C
  Кр. Паланка
 • -1°C
  Куманово
 • 1°C
  Неготино
 • 0°C
  М. Каменица
 • -1°C
  М. Брод
 • 3°C
  Охрид
 • 2°C
  Пехчево
 • 1°C
  Прилеп
 • 5°C
  Пробиштип
 • 4°C
  Радовиш
 • 1°C
  Ресен
 • 3°C
  Св. Николе
 • 2°C
  Скопје
 • 2°C
  Струга
 • 2°C
  Струмица
 • 4°C
  Тетово
 • 2°C
  Штип

Мажи, внимавајте: Еве што сакаат денешните модерни жени кај вас

Спонзорирани линкови

Модерната технологија се повеќе ја убива романтиката, па состаноците се потврдуваат преку мејл или СМС порака.

Жените бараат силен маж!

Уште од дамнешни времиња е познато дека жените барале силни и стабилни партнери кои ќе ги заштитат нивните деца. Па така и денес мажот кој самостојно планира состанок или им помага на жените со некој проблем е вистински магнет за нив. Кога ќе и однесете кафе во креветот или ќе ја превезете до работа по снегот, вие во неа будите љубовен одговор и ја поттикнувате сексуалната желба.

Потребен е состанок и прегратка!

И истражувањата потврдија дека жените се уште чекаат мажот да ги покани на состанок, поттикнати уште од времето на Disney, па преку советите од родителите.

Жените кои се агресивни во канцеларијата имаат дури и поголема потреба од останатите за прегратка бидејќи тие ретко ја добиваат шансата да ја играат таа женска улога.

Моќните жени сепак се жени и имаат потреба од третман како вистинска дама во некои аспекти.

Модерната технологија ја убива романтиката!

Модерната технологија се повеќе ја убива романтиката, па состаноците се потврдуваат преку мејл или СМС порака, а некои дури и се заљубуваат онлајн, уште пред да ја сретнат личноста.

Вие го убивате него со променливоста!

Мажите често се соочуваат со дилемата дали таа сака да биде третирана како моќен играч, каков што изгледа дека е, или посакува романтика потајно?

Повеќето мажи се поставуваат кон жената како кон рамноправен партнер но всушност жените сакаат да бидат третирани како понежна половина.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Таа е најубавата Србинка: Заводливата манекенка се соблече и ги покажа своите атрибути!
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Нова група, нова надеж, една цел – да се купи насмевка онаму каде што е најпотребно
Што му прави 10 дена одмор на море на вашето тело?
Здрави навики кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од вишокот килограми
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка
Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Што ги прави и возрасните деца?
Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford