Како да препознаете дека девојката само ве влече за нос?

Спонзорирани линкови

Пред целосно да одлепите по некоја девојка, обрнете внимание на нејзиното однесување за да не бидете на крајот повредени. Доколку едната страна е загреана, а другата седи на две столици, тоа е сигурен рецепт за пропаст. 

Ова се знаците кои покажуваат дека таа само си игра со вас и ве доживува како резерва и занимација додека не најде нешто подобро.

Не ги почитува плановите

Сте се договориле да се видите, но таа во последен момент ви го откажува состанокот. Тоа секако дека може секому да се случи, но ако тоа постојано се повторува, тоа значи дека вие сте и џокер кој треба да се искористи кога нема ништо попаметно или поинтересно да прави. Ако не сте и приоритет на почетокот, тоа никогаш нема да бидете и во иднина.

 

Не се слика со вас

Има жени кои навистина не сакаат да се сликаат, но ако Фејсбукот и е полн со фотографии, тогаш е многу веројатно дека не сака да се слика со вас. Голема е веројатноста дека излегла од долга врска, па не сака околината да ја бомбардира со прашања за вас, затоа што и самата не е сигурна на што е со вас.

Ве крие од пријателите

Неколку месеци се сосема доволни за да запознаете некоја нејзина другарка. Ако тоа не се случува, можно е да не сте и важни.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Интервју со Премиер Бенд
Емотивна празнична честитка од ДСУ за рехабилитација и образование ,,Свети Наум Охридски ” Скопје
No Preview
Тест натпис
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Доколку сакате ова лето цела плажа да „одлепи“ по вас, правете ја оваа вежба!
Писмата до Дедо Мраз
РОТА ВИРУС кај новороденчиња и мали деца, реагирајте веднаш
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
Дино Парк во Скопје – Вистинска атракција за сите генерации
Комуникативни сте, и менаџментски спремни? – „План -б“ Ви нуди соработка: Работите кога сакате, колку сакате!
Преслатко: Погледнете како танцува ова девојче
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Предновогодишна генералка
Празници се ближат
Гледам премногу маски, но премалку лица….
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford