• 4°C
  Берово
 • 7°C
  Битола
 • 7°C
  Валандово
 • 7°C
  Велес
 • 5°C
  Виница
 • 8°C
  Гевгелија
 • 4°C
  Гостивар
 • 3°C
  Дебар
 • 7°C
  Д. Капија
 • 4°C
  Д. Хисар
 • 6°C
  Делчево
 • 7°C
  Дојран
 • 8°C
  Кавадарци
 • 4°C
  Кичево
 • 6°C
  Кочани
 • 6°C
  Кратово
 • 4°C
  Крушево
 • 4°C
  Кр. Паланка
 • 4°C
  Куманово
 • 8°C
  Неготино
 • 5°C
  М. Каменица
 • 4°C
  М. Брод
 • 7°C
  Охрид
 • 4°C
  Пехчево
 • 4°C
  Прилеп
 • 8°C
  Пробиштип
 • 7°C
  Радовиш
 • 5°C
  Ресен
 • 6°C
  Св. Николе
 • 6°C
  Скопје
 • 6°C
  Струга
 • 7°C
  Струмица
 • 3°C
  Тетово
 • 6°C
  Штип

Ова се секс пози за поголема блискост

Спонзорирани линкови

Сексуалните активности се најефикасен начин на зближување на две особи, но постојат пози кои посебно ги поврзуваат особите затоа што се интимни

Еве неколку совети за секс кои додатно ке ве поврзат.

Седло

Партнерот нека седне на стол а вие седнете му во крило лице во лице со свиткани колена ореку неговите нозе во поза на седење.Рацете на партнерите се слободни па и двајцата може да покажат колку сакаат да го прават ова еден на друг.
-позите во кои сте свртени едни спрема други може да покажат приврзаност и љубов да се гледате во очи или да се допирате во текот на чинот објаснува Мариса Бенет авторката на сексуалниот прирачник „Педесет нијанси на сиво“.Додека партнерката ви седи во крило лесно е да ги пустете рацете да лутаат и истражуваат по нејзиното тело.

Клуч

Можете да се гледате во очи и кога партнерката е легната на страна,ја свитка ногата и ја стави пред себе.Он се смести мегу нејзе нејзините нозе и влегува во неа.Рацете ги става на нејзиниот грб.
-Позата клуч е интимна но може да предизвика вкочанетост во грбот и рамената.Затоа при рака нека ви се наога маст за масажа.Ова е прекрасна поза бидејки партнерката се извиткува во неверојатна агол и поза/што ви овозможува да се прилепите еден до друг-кажува Бенет.

Креветот како потпора за најдобрата стоечка положба

Ако сакате да се гледате во очи во стоечка положба искориистете го креветот.Партнерот нека застане до креветот завртен со грб.Потоа таа го прегрне со раците и го обвие со нозете.Тој со едната рака ја држи и ја привлекува кон себе додека со другата ја дрзи за бедрото како додатна потпора.Таа со ослонување на креветот може да се подигнува и спушта.

Образ во образ

Таа легне на крајот на креветот на мев потпирајки се со рацете на подот.Додека партнерот легне врз неа и ги стави рацете до нејзините.Затоа што така партнерот се потпира на рацета поради неговата тежина така што не го претиска градниот кош на партнерката.Така ке бидете образ во образ со партнерката и ке можете да си сепнувате и зборувате што сакате.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Таа е најубавата Србинка: Заводливата манекенка се соблече и ги покажа своите атрибути!
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Нова група, нова надеж, една цел – да се купи насмевка онаму каде што е најпотребно
Што му прави 10 дена одмор на море на вашето тело?
Здрави навики кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од вишокот килограми
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка
Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Што ги прави и возрасните деца?
Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford