• 4°C
  Берово
 • 7°C
  Битола
 • 7°C
  Валандово
 • 7°C
  Велес
 • 5°C
  Виница
 • 8°C
  Гевгелија
 • 4°C
  Гостивар
 • 3°C
  Дебар
 • 7°C
  Д. Капија
 • 4°C
  Д. Хисар
 • 6°C
  Делчево
 • 7°C
  Дојран
 • 8°C
  Кавадарци
 • 4°C
  Кичево
 • 6°C
  Кочани
 • 6°C
  Кратово
 • 4°C
  Крушево
 • 4°C
  Кр. Паланка
 • 4°C
  Куманово
 • 8°C
  Неготино
 • 5°C
  М. Каменица
 • 4°C
  М. Брод
 • 7°C
  Охрид
 • 4°C
  Пехчево
 • 4°C
  Прилеп
 • 8°C
  Пробиштип
 • 7°C
  Радовиш
 • 5°C
  Ресен
 • 6°C
  Св. Николе
 • 6°C
  Скопје
 • 6°C
  Струга
 • 7°C
  Струмица
 • 3°C
  Тетово
 • 6°C
  Штип

Секс пози со кои нема да згрешите

Спонзорирани линкови

Жените во некои пози повеке уживаат и полесно доживуват оргазам ако сакате вашата драга да ужива треба да се потрудите и да проучите што највеке и се допага од понуденото.Стручњаците кажуваат дека жените најмногу уживаат во овие пози бидејки со нив најлесно го достигнуваат врвот.

Мисионерска поза-Сексолозите мислат и тврдат дека жената најлесно доживува оргазам во оваа положба.Зошто?Во едно истражување како што изјавиле испитаничките тие осекале поголема блискост со партнерот каде тоа на жената и е многу важно.Така се лесно опуштаат а опуштањето води побрзо до оргазам.

Обратна каубојка-Ова е поза во која мажот седи или е легна додека жената е качена на него свртена со грб.Ова е добра поза бидејки има лесен пристап до клитористот, а со стимулирање на клитористот жената најчесто доживува оргазам.

Одпозади или доги стајл-Жените во оваа поза уживаат бидејки имаат контрола над ситуацијата.Можат да одберат агол и длабочина на пенетрацијата, а оваа поза исто така ја стимулира и Г-точката.Во оваа положба жената немора сама да го стимилира клитористот каде добредојдена е и неговата рака.

Она врз него или обрната мисионерска-Оваа поза овозможува најголема контрола на жената.мегутоа може да биде заморно за жената доколку нема кондиција или јаки мускули.Мажот може да и помогне со тоа што ке и поткрева колковите така што жената може да се сконцентрира на стимулација на клитористот и длабочината на пенетрацијата.

Лажичка-Ова е поза во која жената треба да го сврти грбот накај мажот и да сеприлепи до него.Ивлечете го задникот накај него и одредете го ритамот на пенатрација.Позата овозможува допирање на клитоистот или можете да го стимулирате самите или тој.Уживањето е секако загарантирано.

Вкрстена поза-Двајцата легнете на страна свртени еден наспрема друг.Нејзина задаца ке биде да ја обфати едната нога со тоа ке бидете близу еден до друг додека вие пенетрирате во неа.Поради рамнотежата потребно е да се придржувате еден со друг.Во овие пози жените многу лесно достигнуваат оргазам.

Сподели на:

Спонзорирани линкови

OСТАВЕТЕ КОМЕНТАР

Селебрити Филм Музика МК Сцена Ноќен живот Интервју
Баскерфест 2018 збогатен со многу нови забавни содржини
Танцот во “Тишина” со гласна порака против семејното насилство
Таа е најубавата Србинка: Заводливата манекенка се соблече и ги покажа своите атрибути!
Лајфстајл Здравје Мода и убавина Wake up Травел Родители и деца Дом и дизајн Кулинарство Спорт
Нова група, нова надеж, една цел – да се купи насмевка онаму каде што е најпотребно
Што му прави 10 дена одмор на море на вашето тело?
Здрави навики кои ќе ви помогнат брзо да се ослободите од вишокот килограми
Љубовни врски Афродизијак Камасутра Машки свет Женски свет Gentleman's Choice Lady's Choice
Заљуби се во некој што повеќе ќе ти ја сака душата отколку телото
Искрен совет до мажите: Како да сакате една девојка?
Прекрасни совети од луѓе кои со години биле сами и на крај пронашле вистинска љубов
Тематски хороскоп Хороскоп
Петте најубави жени според хороскопскиот знак
Зошто треба да се заљубите во една Вага?
Секој хороскопски знак има посебен талент – Дознајте кој е вашиот
Занимливости Мистерии Луд свет Уметност Know How Ретро
СКОПСКО Нефилтрирано – новина од Пивара Скопје за пивските сладокусци
15 чудни работи за нас кои се нормални во Америка
Голем предновогодишен хуманитарен базар со Бимилк во Веро Центар
Фото стории Забава ТВ Направи сам Факти и цитати Тестови и квизови Читална
Лемурите од скопската Зоолошка градина прогнозираа победник на Светското првенство
Што ги прави и возрасните деца?
Ивце Пивце и децата од емисијата „Горе-долу“ во потрага по вистинските деца
Наука Интернет Хардвер Софтвер Мобилни Гаџети Gamereport Футурама
Студенти на УГД креираа паметна апликација која може да го спаси и вашиот живот!
Интернетот не e само игра. Кликај безбедно… Вип започнува со едукативна програма за деца за безбедно користење на интернет
InTech X Meets Massive Interactive на 5-ти декември во МКЦ, Скопје
Новитети Fun News Концепти Сајмови Совети
Ford го претстави новиот Focus – Најиновативeн, динамичен и возбудлив Ford досега
Деца измислија „зелен“ начин како да го одржуваат ветробранското стакло чисто
Нова мобилна апликација за возачите на Ford